První skok smrti z nejvyšší budovy světa. Ve 147. patře

ČTK ČTK
10. 5. 2011 19:35
Muž skočil z dubajského mrakodrapu Burdž Chalífa (828 metrů). Dopadl ve 108. patře
Nejvyšší budova světa, Burdž Dubaj.
Nejvyšší budova světa, Burdž Dubaj. | Foto: Reuters

Dubaj - Nejvyšší budova světa - dubajská Burdž Chalífa - zaznamenala první sebevraždu. Podle internetové stránky kuvajtského deníku The National se skokem ze 147. patra zabil muž pracující ve firmě, která v mrakodrapu sídlí. Krátce předtím neuspěl se žádostí o poskytnutí volna.

Šlo o muže z Asie ve věku kolem 30 let. Jeho tělo dopadlo na terasu ve 108. patře. Předtím narazilo do několika kovových traverz.

Burdž Chalífa, která je vysoká 828 metrů, má 200 pater, z nichž 160 je obsazeno byty a kancelářemi a také luxusním hotelem Armani. Vyhlídková plošina je ve 124. patře.

Naposledy si budova získala mediální pozornost letos v březnu, kdy ji pokořil francouzský "pavoučí muž" Alain Robert. Na stavbu s fasádou ze skla a oceli se mu podařilo vyšplhat jen po něco málo více než šesti hodinách.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Biden chce prodloužit smlouvu s Ruskem o kontrole jaderných zbraní, Kreml to vítá

Americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o kontrole jaderných zbraní Nový START. Napsal to dnes deník The Washington Post (WP) a zprávu později potvrdila i prezidentova mluvčí. Smlouva byla podepsaná v roce 2010 v Praze a její platnost vyprší 5. února.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá.

Jak napsal WP, o prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy