První kolo chilských prezidentských voleb vyhrál favorit Piňera, další hlasování bude v prosinci

ČTK ČTK
20. 11. 2017 6:26
Prezidentské volby v Chile vyhrál favorizovaný představitel pravice Sebastián Piňera. Nepřekročil ale padesátiprocentní hranici, takže se utká v prosincovém, druhém kole se středolevicovým senátorem Alejandrem Guillierem. Informovala o tom dnes chilská volební komise. Piňera získal v nedělních volbách 36,6 procenta a Guillier 22,7 procenta hlasů. Třetí z osmi kandidátů skončila s 20,3 procenta levicová novinářka Beatriz Sánchezová. Ta již nepřímo vyzvala své podporovatele, aby v druhém kole dali hlas Guillierovi, napsala agentura DPA. Závěrečný duel je naplánován na 17. prosince. Současné prezidentce Michelle Bacheletové končí mandát v březnu příštího roku.
Sebastián Piňera.
Sebastián Piňera. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 30 minutami

Tesco varuje před podvodnými SMS zprávami o výhře v soutěži. Firma žádnou neorganizuje

Společnost Tesco varuje před podvodníky, kteří rozesílají lidem SMS zprávy o tom, že si mají u ní vyzvednout výhru v soutěži. Firma informovala, že žádnou takovou soutěž neorganizuje a zákazníci nemají na uvedené zprávy reagovat.

"Tato podvodná aktivita poškozuje dobré jméno společnosti Tesco. Podniká proto všechny dostupné kroky, aby ochránila své zákazníky i své podnikání," uvedli zástupci firmy.

V případě pochybností mají podle nich zákazníci kontaktovat zákaznickou linku firmy 800 222 555 a ověřit si, jestli jde o její oficiální soutěž.

Další zprávy