První cesta papeže Františka: V ulicích Ria to vřelo

První cesta papeže Františka: V ulicích Ria to vřelo
Požehnaný spoj. V Riu sedl před devátou večer místního času.
Františka přijela přivítat brazilská prezidentka Dilma Rousseffová, zatímco v ulicích na průjezd jeho automobilu čekaly tisíce věřících.
Copak si to veze?
Argentinský rodák se poprvé od svého zvolení vrátil na domovský kontinent, mimo jiné i kvůli očekávanému vřelému přijetí.
Foto: Reuters
Reuters Reuters
23. 7. 2013 16:01

Rio de Janeiro - Papež František dorazil v pondělí do brazilského Ria de Janeiro na svou první zahraniční cestu. V zemi stráví týden a zúčastní se oslav Světových dnů mládeže.

V ulicích Ria jej čekali desetitisíců nadšených příznivců, ovšem brazilská policie oznámila, že na jednom z míst, která se papež chystá navštívit, zlikvidovala podomácku vyrobenou výbušninu.

V noci pak stovky Brazilců demonstrovaly proti výdajům spojeným s návštěvou papeže Františka v zemi.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy