reklama
 
 

První české vítězství na olympiádě. Gumáky

28. 7. 2012 16:22
Foto: Reuters
Nikoliv sportovními výkony, ale obutím při zahájení Her Češi strhli pozornost

Londýn - Nike, Puma a další firmy mohou puknout závistí. Investují miliony eur, aby se o jejich botách vědělo, ale nedokázaly dosud, co Češi na olympiádě. Celý svět teď debatuje o gumákách, tedy obutí, které česká výprava zvolila pro zahajovací ceremoniál.

Je to ale jediný úspěch Čechů na počátku olympiády, protože jinak se jim první den moc nevydařil. Jejich medailové naděje (Berdych, Emmons, Kreuziger) i další reprezentanti (basketbalistky) šli v první den od porážky k porážce.

Ještě že tu jsou holínky.

Diskusí o českých gumácích byla rychle plná média i sociální sítě, i když se komentátoři nemohli shodnout na tom, zda Češi svým oděním prokázali jedinečný smysl pro humor, nebo spíš značnou míru nevkusu.

Češi prý dostali Brity svým vtipem

"Čechům došlo, že na britských ostrovech je čeká příšerné počasí: mají na sobě modré gumáky. To je ale prozíravost!" pochválil výpravu komentátor švýcarského deníku Tages Anzeiger. "Češi jsou na britské počasí připravení," napsal na svém účtu na sociální síti Twitter britský herec Adam Woodyatt. "Češi se chystají na déšť?" podivil se na stejném místě obránce Manchesteru United Rio Ferdinand.

Jiné diváky holínky při slavnostním zahájení hlavně pobavily svou zdánlivou nepřístojností. "Čeští atleti si neodpustili malý žertík na účet Britů," napsal německý olympijský server olympia.de.

Gumáky lepší než Mr. Bean?

Uživatelé Twitteru chválili český smysl pro humor a někteří dokonce holínky považovali za nejlepší vtip celého večera. "Čeští atleti mají na sobě holiny. Porazili Brity na jejich vlastním hřišti," napsala v komentáři Katharina Borchertová ze serveru Spiegel Online.

Názory na to, zda gumáky přitáhly pozornost jen tím, že jsou prostě "divné", anebo i tím, že sportovcům slušely, se značně liší. Ruský server sports.ru konstatoval, že některé komentáře se Čechům posmívaly, ruská agentura Interfax zase s nadsázkou tipovala, že až za dva roky začne zimní olympiáda v Soči na jihu Ruska, "nepochybně někoho uvidíme ve válenkách", kdysi typickém ruském zimním obutí z plsti.

Italové: to snad nemyslí vážně?

Jestli se modré gumáky stanou novým módním hitem léta není jasné, na internetu ale mají už spoustu fanoušků. Rozhodně k nim ale nepatří třeba Italové, kteří se rádi chlubí svým smyslem pro eleganci. "Češi jsou naprosto neuvěřitelní, v těch holínkách v barvě trikolóry se na ně prostě nedá vůbec dívat," konstatoval například s odporem komentátor italského deníku Gazzetta dello Sport. Ať tak či tak, jsou si někteří diváci jistí, že "gumáky byly prostě vrcholem večera", jak zaznělo třeba v twitterovém příspěvku Christopha Kuerta.

autoři: Sport, ČTK | 28. 7. 2012 16:22

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama