První Američan odsouzen za vstup do řad IS. Mohamad Khweis dostal 20 let vězení

27. 10. 2017 23:17
Americký soud ve Virginii dnes poslal na 20 let do vězení Mohamada Khweise, který se na Blízkém východě připojil k teroristickému hnutí Islámský stát. Khweis je podle agentury AP jediným občanem USA, kterého dosud americká justice odsoudila za vstup do řad IS. Sedmadvacetiletý Khweis v prosinci 2015 odjel na území Sýrie a Iráku, které tehdy bylo pod kontrolou IS. Tam také obdržel oficiální dokumenty dokazující příslušnost k teroristickému hnutí, poznamenala AP. Khweisovi se ale velmi brzy život mezi islamisty znelíbil a po několika měsících z regionu uprchl. Od roku 2014 bylo v USA obviněno ze spojení s IS přes sto lidí.
Bojovníci Islámského státu
Bojovníci Islámského státu | Foto: ČTK
 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy