reklama
 
 

Průzkumná loď našla ve Středozemním moři trosky letounu Egyptair

Aktualizováno 16. 6. 2016 0:02
Průzkumná loď, kterou si najala egyptská vláda, nalezla ve Středozemním moři trosky letounu egyptské společnosti Egyptair, který se v květnu zřítil cestou z Paříže do Káhiry. Na palubě stroje Airbus A320 zahynulo všech 66 lidí.

Káhira - Průzkumná loď nalezla ve Středozemním moři trosky letounu egyptské společnosti Egyptair, který se v květnu zřítil cestou z Paříže do Káhiry. Na palubě stroje Airbus A320 zahynulo všech 66 lidí. Loď, kterou si najala egyptská vláda, ve středu podle vyšetřovací komise našla několik hlavních míst dopadu trosek.

Egyptská vyšetřovací komise v Káhiře oznámila, že na základě upřesněného místa pádu bude sestavena mapa, na níž budou vyznačena místa, kde je třeba trosky hledat.

První fotografie nalezených úlomků letadla byly už odeslány vyšetřovatelům.

Průzkumná loď je vybavena sonarem, který je schopný zmapovat předměty v hloubce až 1800 metrů. Trosky havarovaného letounu byly objeveny mezi řeckým ostrovem Kréta a egyptským pobřežím.

Po pádu letadla byly zatím nalezeny jen drobné úlomky, přestože do pátrání se zapojily lodě z Egypta, Řecka, Francie a Spojených států. Francouzská loď Laplace před dvěma týdny zachytila hluboko v moři signály černých skříněk, kontejnerů obsahujících záznamy datové a zvukové komunikace letounu. Skříňky ale zatím vytaženy nebyly.

Egyptský airbus odstartoval 18. května před půlnocí z pařížského letiště Charlese de Gaullea a dispečerům se naposledy ohlásil v řeckém vzdušném prostoru, necelou hodinu před plánovaným nedělním přistáním v egyptské metropoli.

Pilot se nezmínil o žádných problémech, k případnému útoku na letadlo se nikdo nepřihlásil.

autor: ČTK | 15. 6. 2016 22:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama