Průzkumná loď našla ve Středozemním moři trosky letounu Egyptair

ČTK ČTK
Aktualizováno 16. 6. 2016 0:02
Průzkumná loď, kterou si najala egyptská vláda, nalezla ve Středozemním moři trosky letounu egyptské společnosti Egyptair, který se v květnu zřítil cestou z Paříže do Káhiry. Na palubě stroje Airbus A320 zahynulo všech 66 lidí.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Káhira - Průzkumná loď nalezla ve Středozemním moři trosky letounu egyptské společnosti Egyptair, který se v květnu zřítil cestou z Paříže do Káhiry. Na palubě stroje Airbus A320 zahynulo všech 66 lidí. Loď, kterou si najala egyptská vláda, ve středu podle vyšetřovací komise našla několik hlavních míst dopadu trosek.

Egyptská vyšetřovací komise v Káhiře oznámila, že na základě upřesněného místa pádu bude sestavena mapa, na níž budou vyznačena místa, kde je třeba trosky hledat.

První fotografie nalezených úlomků letadla byly už odeslány vyšetřovatelům.

Průzkumná loď je vybavena sonarem, který je schopný zmapovat předměty v hloubce až 1800 metrů. Trosky havarovaného letounu byly objeveny mezi řeckým ostrovem Kréta a egyptským pobřežím.

Po pádu letadla byly zatím nalezeny jen drobné úlomky, přestože do pátrání se zapojily lodě z Egypta, Řecka, Francie a Spojených států. Francouzská loď Laplace před dvěma týdny zachytila hluboko v moři signály černých skříněk, kontejnerů obsahujících záznamy datové a zvukové komunikace letounu. Skříňky ale zatím vytaženy nebyly.

Egyptský airbus odstartoval 18. května před půlnocí z pařížského letiště Charlese de Gaullea a dispečerům se naposledy ohlásil v řeckém vzdušném prostoru, necelou hodinu před plánovaným nedělním přistáním v egyptské metropoli.

Pilot se nezmínil o žádných problémech, k případnému útoku na letadlo se nikdo nepřihlásil.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Maďarská opozice míří k vítězství v Budapešti, ve volbách zřejmě porazila Orbánovu stranu

V nedělních volbách starosty maďarské metropole Budapešti podle předběžných výsledků míří za vítězstvím kandidát sjednocené opozice Gergely Karácsony. S lehce nadpolovičním ziskem hlasů (50,1 procenta) poráží po sečtení bezmála tří čtvrtin hlasů kandidáta vládní strany Fidesz Istvána Tarlóse, jemuž vyjádřilo podporu 44,8 procenta budapešťských voličů. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž by se jednalo o největší vítězství maďarské opozice za posledních deset let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy