reklama
 
 

Silná bouře zabila v Rumunsku osm lidí. Úřady naléhají na obyvatele, aby nevycházeli ven

AKTUALIZOVÁNO 17. 9. 2017
Silná bouře si v neděli na západě Rumunska vyžádala nejméně osm mrtvých a přes 60 zraněných. Bouři doprovázel silný vítr o rychlosti až 100 kilometrů za hodinu. Agentura Reuters napsala, že na řadě míst spadlé stromy a větve přerušily silniční a železniční dopravu. Bez proudu se ocitli lidé v desítkách měst a vesnic. Úřady důrazně vyzvaly obyvatele, aby nevycházeli z domů, anebo aby si našli úkryt. Doporučily také odpojit elektrické spotřebiče ze zásuvky a držet se dál od transformátorů.

Bukurešť - Nejméně osm mrtvých a více než šest desítek zraněných si vyžádala prudká bouře, která v neděli udeřila na západě a severu Rumunska. Silný vítr, který ji doprovázel, dosahoval rychlosti až 100 kilometrů za hodinu, uvedla s odvoláním na informace místních úřadů agentura AP.

Mluvčí úřadu pro mimořádné události v župě Timiš Elena Meghereaová již dříve během dne uvedla, že dvě oběti zemřely v Temešváru, který je správním střediskem Timiše. Jednou je muž, kterého zasáhl stržený billboard, druhou žena, na kterou spadl vyvrácený strom.

Další dva lidé zahynuli v městečku Buziaš, které leží asi 35 kilometrů jihovýchodně od Temešváru. Jednoho z nich také připravil o život padající strom.

Pátý člověk zemřel ve městě Bistrita na severu země, kam bouřka později postoupila. Podle nejmenovaného představitelů tamních úřadů jde o muže, kterého zasáhla ulomená větev, když procházel parkem.

Podrobnosti o dalších obětech zatím nejsou známy.

Podle mluvčí úřadu pro mimořádné situace župy Caraš-Severin, která sousedí s župou Timiš, silný vítr na řadě míst vyvracel stromy a pokácel sloupy elektrického vedení. Mnoho domů kvůli tomu přišlo o dodávky elektřiny, uvedla mluvčí Elena Tarlaová.

V Temešváru podle tamního starosty Nicolae Robua vítr strhával střechy domů a dokázal i převrátit nákladní auta.

Agentura Reuters napsala, že na řadě míst spadlé stromy a větve přerušily silniční a železniční dopravu. Bez proudu se ocitli lidé v desítkách měst a vesnic.

Úřady důrazně vyzvaly obyvatele, aby nevycházeli z domů, anebo aby si našli úkryt. Doporučily také odpojit elektrické spotřebiče ze zásuvky a držet se dál od transformátorů.

autor: ČTK | 17. 9. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama