reklama
 
 

Prozatím stačí Trumpova písemná výpověď, napsal Mueller k vyšetřování ruského vlivu

5. 9. 2018 6:49
Nabídka zvláštního vyšetřovatele FBI Roberta Muellera je obsažena v dopise, který prezidentovi právníci obdrželi v pátek.

Washington - Zvláštní vyšetřovatel FBI Robert Mueller je ochoten přijmout jako první krok i písemné odpovědi prezidenta Donalda Trumpa na otázky týkající se tajné spolupráce jeho kampaně s Ruskem na ovlivňování americké prezidentské kampaně z roku 2016. S odvoláním na nejmenovaný zdroj o tom informovala agentura Reuters. Mueller však nevyloučil, že s prezidentem bude o tématu hovořit později.

Muellerova nabídka přijmout od Trumpa písemné odpovědi je obsažena v dopise, který prezidentovi právníci obdrželi v pátek, uvedl zdroj obeznámený se záležitostí. Trumpův právnický tým a Muellerovi vyšetřovatelé přitom už několik měsíců jednají o tom, zda bude v rámci vyšetřování ruského vměšování vyslechnut i šéf Bílého domu.

Informovaná osoba sdělila, že Muellerův tým by po obdržení písemných odpovědí rozhodl o dalším kroku, jímž by mohl být rozhovor s Trumpem.

Americké tajné služby jsou přesvědčeny, že Rusko ovlivňovalo kampaň před prezidentskými volbami v roce 2016, a to v Trumpův prospěch. Moskva to popírá. Stejně tak i samotný Trump, který Muellerovo vyšetřování označuje za hon na čarodějnice.

autor: ČTK | 5. 9. 2018 6:49

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama