reklama
 
 

Pro úspěch vše. Matka píchala osmileté dceři botox

14. 5. 2011 22:32
Dívka je účastnicí dětských soutěží krásy v USA, matka kvůli tomu riskovala její zdraví

San Francisko - Americké úřady zahájily vyšetřování ženy, která v televizním vysílání ukázala fotografie, na nichž své osmileté dceři - aspirantce dětských soutěží krásy - píchá botox.

Látku sloužící k vyhlazení vrásek dceři aplikovala navzdory tomu, že jde o bolestivou proceduru, která se pro kosmetické účely nedoporučuje nikomu mladšímu osmnácti let, napsala v sobotu agentura AP.

"Je to hodně nezvyklé, aby matka píchala osmileté dceři botox a rozhodně to zavdává důvod k prošetření," řekl televizní stanici KGO-TV Trent Rhorer ze sanfranciské sociální služby.

Její činitelé podle něj rozhodně chtějí s Kerry Campbellovou a její dcerou Britney mluvit a zjistit, zda došlo k týrání.

Campbellová se s Britney objevila ve čtvrtek v pořadu televizní stanice ABC Good Morning America, kde vyprávěla, že přihlašuje dceru do soutěží krásy.

Právě tam se o tom, že by jí mohla píchat botox, dozvěděla od ostatních matek. "Soutěže jsou tvrdý svět, to vám můžu říct," prohlásila v programu. "Ty děti jsou drsné."

Fotografie pořízené během procedury, které ukázala v programu, zobrazují Britney se sáčkem ledu na tváři a bolestivým výrazem. Na jedné z fotek je vidět, jak Campbellová píchá dceři injekci.

Britney v pořadu řekla, že ji to občas bolí a někdy si trochu popláče, ale že si na injekce zvykla a vypadá po nich lépe. Na dotaz, jestli ví, proč je dostává, nejdřív odpověděla, že neví. Až pak, po pobídnutí od matky, dodala, že viděla na své tváři vrásky a nemyslí si, že by byly pěkné.

Samozvaná kosmetička

Isaac Neuhaus, profesor dermatologie z Kalifornské univerzity, ovšem varuje, že botox může u dítěte ochromit vyvíjející se svaly. Vpíchnutí na špatné místo nebo v nesprávné dávce může způsobit dýchací potíže, anebo ovlivnit schopnost dítěte polykat.

"Existuje spousta znepokojivých aspektů, které s sebou nese podávání botoxu dítěti kvůli vráskám, které nemá," prohlásil Neuhaus. "Nepochybně to bude mít vliv na její vzhled," dodal.

Botox byl zaveden v roce 1989 coby prostředek pro vyhlazování vrásek, ale schválený je také k léčbě takových problémů, jako je nadměrné pocení či migrenózní ataky.

Látka, která je pročištěnou formou jedu botulinu, blokuje spojení mezi nervy a svalem, a dočasně sval ochromuje. Injekce mohou být bolestivé a americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv je nedoporučuje pro nikoho mladšího 18 let.

Kalifornské zákony navíc nedovolují, aby botox aplikoval nikdo jiný než lékař nebo sestra pod dohledem lékaře a botox je výhradně na předpis.

Campbellová odmítla v pořadu Good Morning America prozradit, odkud látku má, ovšem dodala, že jde o "důvěryhodný zdroj".

autoři: Zahraničí, ČTK | 14. 5. 2011 22:32

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama