Přistěhovalce z Východu deportujeme, slibuje britský politik

Petr Jemelka Petr Jemelka
19. 11. 2014 21:25
Imigranti z východoevropských zemí budou vystěhováni tam, odkud přišli, slibuje kandidát protievropské strany UKIP Mark Reckless.
Mark Reckless je favoritem, ve finále kampaně ale přestřelil.
Mark Reckless je favoritem, ve finále kampaně ale přestřelil. | Foto: Reuters

Kent - V případě, že vyhrajeme volby, budou Poláci a další přistěhovalci z východoevropských zemí deportováni tam, odkud přišli.

V takovém duchu hovořil v debatě s labouristickou političkou Naushabahou Khanovou kandidát britské protievropsky laděné Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP) Mark Reckless.

Reckless byl v říjnu ve volebním okrsku Rochester and Strood zvolen poslancem za konzervativce, přešel ale k UKIPu, rezignoval a mandát bude ve čtvrtek obhajovat již v nových barvách.

Průzkumy mu předpovídají úspěch, ve finále kampaně však přestřelil, když své politické sokyni namazal na smeč.

Khanová nabídnutou šanci neodmítla. "Kde až byste se zastavili, Marku? Moji rodiče jsou také imigranti. Znamená to, že by museli ze země?" zeptala se.

Reckless odpověděl, že k těm, kdo už ve Spojeném království nějakou dobu pobývají, by se přistupovalo individuálně, ale ti, kdo jsou v zemi krátce, by museli vycestovat okamžitě.

"Domnívám se, že v dohledné době budeme muset připravit přechodné období pro lidi, kteří tu jsou a mají pracovní povolení," couval.

Názor UKIPu na imigrační politiku je naprosto jasný. Musíme si znovu vymezit hranice a to není možné, pokud jsme členy EU.

Partaj se od výroků distancovala

Strana UKIP Nigela Farage, která v posledních doplňovacích parlamentních a evropských volbách slavila historický úspěch, když získala 1, respektive 24 poslanců, už se od Recklessových výroků distancovala.

"Názor UKIPu na imigrační politiku je naprosto jasný. Musíme si (znovu) vymezit naše hranice a to není možné, pokud jsme členy Evropské unie. Ti, kdo jsou v zemi legálně - jako právě přistěhovalci z EU - budou moci zůstat a ti, kdo jsou tu nelegálně, budou muset žádat o pracovní povolení," řekl listu The Guardian mluvčí strany.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 minutami

Soud EU: Polsko má platit denní pokutu půl milionu eur za pokračování těžby v Turówu

Polsko má podle soudu EU platit denní pokutu půl milionu eur za to, že nezastavilo těžbu v dole Turów. Sankci má platit do uposlechnutí příkazu soudu.

Zdroj: ČTK
před 12 minutami

Tenista Veselý nevyužil dva setboly a vypadl v Nur-Sultanu s Munarem

Nejlepší český tenista Jiří Veselý vypadl na turnaji v Nur-Sultanu v prvním kole. Se Španělem Jaumem Munarem osmadvacetiletý příbramský rodák prohrál v hlavním městě Kazachstánu za hodinu a tři čtvrtě 3:6 a 6:7.

Veselý, jemuž patří v žebříčku 88. místo, měl v tie-breaku druhé sady dobrou příležitost dotáhnout zápas do třetího setu. Za stavu 6:4 měl dva setboly, ale ani jeden neproměnil. Naopak dvojchybou dal 71. hráči světa Munarovi možnost utkání ukončit a Španěl nezaváhal.

Na ATP Tour prohrál Veselý po vyřazení v 2. kole v Kitzbühelu a 1. kole US Open třetí zápas za sebou.

Zdroj: ČTK
před 33 minutami

Film Zátopek už vidělo přes čtvrt milionu lidí

Žebříček víkendové návštěvnosti kin nadále vede Zátopek režiséra Davida Ondříčka. Za čtyři týdny ho vidělo téměř 273 tisíc diváků. Druhý je akční Shang-Chi a legenda o deseti prstenech z komiksového světa Marvel, kterou za tři týdny zhlédlo přes 92 tisíc lidí. Dalších 17,5 tisíce lidí uplynulý víkend přišlo na komedii Prvok, Šampón, Tečka a Karel od Patrika Hartla, jejíž celková návštěvnost již přesáhla hranici 530 tisíc.

Z českých filmů skončila ještě na devátém místě komedie Jedině Tereza, na desátém Deníček moderního fotra a na 11. rodinný snímek Gump - Pes, který naučil lidi žít, vyplývá z údajů Unie filmových distributorů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy