Připravovaný teroristický útok na katedrálu v Petrohradě mohl mít až tisíce obětí, tvrdí Trump

ČTK ČTK
18. 12. 2017 20:55
Připravovaný teroristický útok v Petrohradě, který Rusko zmařilo díky informacím od americké Ústřední zpravodajské služby (CIA), si mohl vyžádat možná až tisíce obětí, prohlásil během představování nové americké bezpečnostní strategie prezident Donald Trump. K odvrácení útoku na katedrálu Panny Marie Kazaňské a další místa v Petrohradu podle Moskvy i Washingtonu podstatnou měrou přispěla informace CIA. Díky tomu mohly ruské bezpečnostní složky zatknout teroristickou skupinu, která v druhém největším městě Ruska atentáty chystala.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Výsledek primárek ve Wisconsinu úřady oznámí až příští týden

V americkém státě Wisconsin se i přes pandemii nemoci covid-19 konaly prezidentské primárky, ve kterých se v případě demokratů utkali o stranickou prezidentskou nominaci někdejší viceprezident Joe Biden a senátor Bernie Sanders.

Výsledky budou podle rozhlasové stanice NPR zveřejněny až 13. dubna jak dříve určil jeden ze soudů, který spor o konání voleb během krizové doby nynější pandemie rozhodoval.

Ve Wisconsinu tamní ministerstvo zdravotnictví podle úterní bilance eviduje 2578 nakažených, z nichž 92 nemoci podlehlo. U 745 lidí si jejich stav vyžádal hospitalizaci.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Boeing připravuje nové softwarové opravy pro 737 MAX

Americká společnost Boeing oznámila, že připraví dvě nové aktualizace pro počítač letové kontroly v letadlech 737 MAX, která jsou po dvou tragických nehodách v Indonésii a v Etiopii prozatím vyřazeny z provozu.

V noci na středu o tom informovala agentura Reuters. Boeing se snaží získat u amerického Federálního úřadu pro letectví (FAA) souhlas s obnovením provozu těchto strojů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy