Připomeňte si život Jana Pavla II. Uplynulo pět let od jeho smrti

Připomeňte si život Jana Pavla II. Uplynulo pět let od jeho smrti
Příjezd do Vatikánu, 13. březen 2005. Roku 1978 byl zvolen jako první neitalský papež od roku 1522.
Zraněný papež po útoku tureckého atentátníka Aliho Agci, který ho 13. května 1981 postřelil na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu.
8. duben 2005 - papežův pohřeb. Jeho pontifikát byl třetím nejdelším v historii.
27. prosinec 1983 - rozmluva ve vězení. Jan Pavel II. a Ali Agca, který se ho pokusil zabít.
Foto: Reuters
Reuters Reuters, Lucie Kalivodová
1. 4. 2010 11:39

Vatikán - 2. duben - Velký pátek - Den ukřižování Ježíše Krista a zároveň pětileté výročí úmrtí papeže římskokatolické církve Jana Pavla II., který byl na papežské stolici od roku 1978. Narodil se jako Karol Wojtyla v roce 1920 a během svého života se setkal se zajímavými lidmi. Připomeňte si některé momenty papežova života ve fotografiích agentury Reuters.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na východě Ukrajiny byl zastřelen voják, další tři utrpěli zranění

Jeden ukrajinský voják byl zabit a další tři utrpěli zranění při sobotním ostřelování pozic vládních vojsk v Donbasu na východě Ukrajiny "ozbrojenými uskupeními Ruské federace" z minometů a dalších zbraní, uvedl v neděli na své internetové stránce list Ukrajinska pravda s odvoláním na komuniké velení ukrajinské armády. Podle něj "ruská okupační vojska" v sobotu desetkrát porušila příměří, v neděli zatím jednou.

Separatisté v neděli naopak obvinili ukrajinskou armádu, že během uplynulých 24 hodin dvanáctkrát porušila dohodnuté příměří ostřelováním vsí ovládaných povstalci. O případných ztrátách se povstalecká agentura DAN nezmínila.

V pondělí se v Paříži mají poprvé setkat prezidenti Ruska a Ukrajiny Vladimir Putin a Volodymyr Zelenskyj, aby za účasti německé kancléřky Angely Merkelové a francouzského prezidenta Emmanuela Macrona jednali o míru v Donbasu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy