Připomeňte si: Radovan Karadžič diktoval válku

Připomeňte si: Radovan Karadžič diktoval válku
Muž prodávající zeleninu na ulicích Bělehradu si čte v novinách o zatčení Radovana Karadžiče. Ta zpráva Srbsko překvapila.
Okamžitě poté, co agentury oznámily zprávu o zatčení Radovana Karadžiče, vypukly v ulicích bosenského hlavního města Sarajeva noční oslavy.
Srbská policie zatýká radikálního demonstranta, který spolu s několika desítkami dalších demonstroval v noci před bělehradským soudem proti zatčení Radovana Karadžiče.
Současné foto Radovana Karadžiče. Na tiskové konferenci v Bělehradě jej ukázal vrchní vyšetřovatel válečných zločinů Vladimír Vukčevič.
Foto: Reuters
22. 7. 2008 0:57

Bělehrad - Srbský prezident Boris Tadič oznámil, že policie dopadla Radovana Karadžiče. Muže, který byl už před třinácti lety - těsně po válce na území bývalé Jugoslávie - obviněn z válečných zločinů, zejména ze spáchání masakru osmi tisícovek bosenských Muslimů ve Srebrenici.

Karadžič pak zmizel a léta se úspěšně skrýval před spravedlností, přesněji řečeno před Haagským tribunálem, kam ho světové mocnosti chtěly dostat, aby se zodpovídal ze zločinů. Těch se měl dopustit v době, kdy byl vůdcem bosenských Srbů a prezidentem takzvané Republiky srbské.

Připomeňte si v archivním snímcích dobu, kdy se v bývalé Jugoslavii psaly krvavé dějiny.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Veřejné slyšení k údajnému střetu zájmů a dotační politice EU chystají na duben senátoři

Senátní komise pro posouzení auditů Evropské komise chce koncem dubna uspořádat veřejné slyšení, které se má týkat dotační politiky EU a údajného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). Předseda komise Zdeněk Nytra z klubu ODS ve čtvrtek řekl, že slyšení by se mělo konat 28. dubna.

Pozván na něj bude i ministerský předseda, který střet zájmů popírá a účast přímo na jednání komise odmítl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy