Příčinou loňské havárie letadla s Alexandrovci byla chyba pilota, Moskva ukončila vyšetřování

ČTK ČTK
1. 6. 2017 6:18
Ruské ministerstvo obrany ukončilo vyšetřování letecké katastrofy z konce loňského roku, při níž se nedaleko jihoruského letoviska Soči zřítil letoun se členy slavného souboru Alexandrovců. Oznámil to ruský tisk. Podle šetření byla pravděpodobně příčinou chyba pilota, který krátce po startu ztratil orientaci. Armádní letadlo Tu-154 mělo na letišti Adler u Soči mezipřistání kvůli dotankování paliva na trase z Moskvy za ruskými vojáky v Sýrii. Krátce po startu stroj spadl do Černého moře. Katastrofu letounu nikdo z 92 lidí na palubě nepřežil. Experti ministerstva obrany dospěli k názoru, že letadlo nemělo technickou poruchu, mělo dostatek paliva a letové podmínky byly příznivé.
Alexandrovci v Pardubicích, rok 2015. Ilustrační foto.
Alexandrovci v Pardubicích, rok 2015. Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal
 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Barmě pokračují demonstrace proti vojenské juntě

Desítky tisíc lidí vyšly v neděli do ulic barmských měst znovu protestovat proti vojenské juntě, která před víc než měsícem převzala moc v zemi. Demonstrace se podle agentury Reuters konají, přestože bezpečnostní síly v noci na dnešek provedly v největším barmském městě Rangúnu razie proti organizátorům protestů a opozičním aktivistům.

Podle záběrů zveřejněných na facebooku policie zasáhla slzným plynem a zábleskovými granáty proti účastníkům protestu ve městě Lašio v Šanském státě na severu země. V historickém městě Pugam, ležícím v centrální oblasti Barmy, se policie snažila střelbou rozehnat tamní demonstraci, není ale jasné, zda použila ostré náboje nebo gumové projektily.

Zatím nejsou zprávy, že by při nedělních demonstracích byli mrtví či zranění. Protesty v dalších městech jsou dosud podle informací Reuters poklidné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy