Bouře Cindy dorazila na jih USA. Provází ji vydatné lijáky, které mají ještě zesílit

ČTK ČTK
22. 6. 2017 15:38
Jih Spojených států čelí tropické bouři Cindy. USA očekávaly příchod přírodního živlu už několik dní, během kterých zasáhly jih země první vydatné deště. Bouře, která způsobila záplavy zejména ve městě New Orleans, má zatím jednu oběť.
Louisiana - ilustrační foto.
Louisiana - ilustrační foto. | Foto: Reuters

New Orleans (USA) - Tropická bouře Cindy ve čtvrtek dorazila na jih Spojených států.

Předcházely jí první lijáky, které mají v dalších dnech zesílit. Od jižní Louisiany po Floridu napadlo už ve středu pět až 25 centimetrů srážek, což na mnoha místech způsobilo lokální záplavy, uvedla agentura AP.

Tradičně nejvíce zasaženo je město New Orleans, kde ústí do moře řeka Mississippi a kde v některých místech voda lidem vystoupila až po bedra.

Bouře se s přechodem nad pevninu zklidnila. Vítr, který ji provází, ještě před 24 hodinami dosahoval rychlosti téměř 100 kilometrů v hodině, nyní dosahuje kolem 65 kilometrů v hodině.

Bouře má stále jen jednu oběť - stal se jí ve středu desetiletý chlapec, kterého zabil kus stromu stržený větrem.

První škody v důsledku vyvrácených stromů a stožárů stejně jako v důsledku nánosů bahna z povodní jsou postupně hlášeny i z dalších států.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Při nehodě dodávky na Vyškovsku se zranilo deset lidí

Deset lidí se dnes nad ránem zranilo při havárii mikrobusu u Nesovic na Vyškovsku, uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Silnice I/50, která je hlavním tahem ze Slovenska na Brno, byla přes hodinu neprůjezdná, problémy v dopravě ale nebyly. Před pátou ranní už se dalo místem projet.

Nehoda se stala okolo půl čtvrté, vozidlo mělo ukrajinskou značku. "Auto vyjelo ze silnice a převrátilo se přes střechu. Potom zůstalo stát na kolech mimo silnici v poli," uvedl Mikoška. Podle něj cestovalo v autě dvanáct lidí. "Všichni byli při našem příjezdu mimo vozidlo, nemuseli jsme nikoho vyprošťovat. Deset lidí se zranilo. Z toho bylo sedm mužů a tři ženy," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy