Bouře Cindy dorazila na jih USA. Provází ji vydatné lijáky, které mají ještě zesílit

ČTK ČTK
22. 6. 2017 15:38
Jih Spojených států čelí tropické bouři Cindy. USA očekávaly příchod přírodního živlu už několik dní, během kterých zasáhly jih země první vydatné deště. Bouře, která způsobila záplavy zejména ve městě New Orleans, má zatím jednu oběť.
Louisiana - ilustrační foto.
Louisiana - ilustrační foto. | Foto: Reuters

New Orleans (USA) - Tropická bouře Cindy ve čtvrtek dorazila na jih Spojených států.

Předcházely jí první lijáky, které mají v dalších dnech zesílit. Od jižní Louisiany po Floridu napadlo už ve středu pět až 25 centimetrů srážek, což na mnoha místech způsobilo lokální záplavy, uvedla agentura AP.

Tradičně nejvíce zasaženo je město New Orleans, kde ústí do moře řeka Mississippi a kde v některých místech voda lidem vystoupila až po bedra.

Bouře se s přechodem nad pevninu zklidnila. Vítr, který ji provází, ještě před 24 hodinami dosahoval rychlosti téměř 100 kilometrů v hodině, nyní dosahuje kolem 65 kilometrů v hodině.

Bouře má stále jen jednu oběť - stal se jí ve středu desetiletý chlapec, kterého zabil kus stromu stržený větrem.

První škody v důsledku vyvrácených stromů a stožárů stejně jako v důsledku nánosů bahna z povodní jsou postupně hlášeny i z dalších států.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Jaškin zakončil KHL na druhém místě produktivity i mezi střelci

Český útočník Dmitrij Jaškin z Dynama Moskva zakončil základní část KHL jako druhý nejproduktivnější hráč i druhý nejlepší střelec soutěže. V dnešním posledním zápase na ledě Dinama Minsk dal jeden gól, hostům to však na výhru nestačilo a prohráli 3:4.

Jaškin v 17. minutě zvyšoval na 3:1, ale Dynamo Moskva náskok neudrželo a po třech inkasovaných brankách ve druhé třetině prohrálo. Český útočník díky gólu uzavřel základní část s bilancí 31 branek a 32 přihrávek a udržel druhé místo v kanadském bodování i v tabulce střelců.

V produktivitě zaostal o dva body za spoluhráčem Vadimem Šipačovem (17+48) a před Kirillem Kaprizovem z CSKA Moskva (33+29) udržel o bod druhé místo. Mezi střelci šestadvacetiletý Jaškin, kterého s Dynamem čeká v prvním kole play off Spartak Moskva, nestačil pouze na Kaprizova.

před 1 hodinou

Proces o vydání Assange do USA přerušen, pokračovat bude v květnu

Po čtyřech dnech líčení dnes soud v Londýně přerušil ostře sledovaný proces kolem žádosti Spojených států o vydání zakladatele serveru WikiLeaks Juliana Assange. Znovu se bude záležitostí zabývat od 18. května, informovala agentura AFP. Právníci se přou například o to, zda by Assangeova extradice porušovala příslušnou britsko-americkou dohodu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy