Příběh ztraceného chlapce končí, policie zadržela matku

Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 18. 1. 2014 11:39
Mikaeel Kular zmizel ve středu v noci ze své postýlky, policie našla tělo.
Foto: Policie Edinburgh

Edinburgh - Příběh tří a půl letého chlapce Mikaeela Kulara, který ve středu v noci zmizel beze stopy ze své postýlky, je u konce.

Policie po dvou dnech a dvou nocích intenzivního pátrání oznámila, že před páteční půlnocí našla dětské ostatky.

Tělo bylo objeveno v Kirkcaldy severně od Edinburghu, zhruba 30 kilometrů od domu, kde chlapec žil. "Domníváme se, že jde o Mikaeelovo tělo," informoval na policejním webu asistent šéfa policie ve Skotsku Malcolm Graham.

Dodal, že v souvislosti s vyšetřováním byl zatčen jeden člověk. Ačkoliv to vyšetřovatelé zatím nepotvrdili, podle serveru BBC jde o chlapcovu 33letou matku Rosdíp Kularovou.

"Rád bych upřímně poděkoval všem, kteří se podíleli na této mimořádné události," uvedl Graham s tím, že rodina chlapce již byla informována a vyšetřování dál pokračuje.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy