Příběh jednoho města: Tak vypadá pád do beznaděje

Foto: Aktuálně.cz
Simona Holecová
15. 3. 2013 12:50

Aleppo - Bývalo to na syrské poměry bohaté město. Nejlidnatější v zemi. 1,8 milionu obyvatel a pravidelný příliv turistů, které sem autobusy přivážely za památkou UNESCO: středověkou pevností hrdě se tyčící nad Aleppem. A když jste z hradeb sešli dolů, ocitli jste se v záplavě restaurací, které vás spletí uliček dovedly na rovněž památkově významný súk. Krytou tržnici ze 13. století.

Súk během posledních dvou let několikrát vyhořel. Část křivolakých uliček je zavalena sutinami z rozbořených domů. Z pevnosti si udělali základnu snajpři loajální režimu Bašára Asada. Místo obchodníků se městem prohánějí ozbrojení vojáci Syrské osvobozenecké armády...

Nabízíme vám srovnání, jak se na tváři jednoho konkrétního města odrazilo již dva roky trvající krvavé povstání proti Asadovi. První nepokoje se datují 15. březnem 2011.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Slovenští autodopravci oznámili ukončení blokád hranic

Unie autodopravců Slovenska ve středu večer oznámila, že ukončila protestní shromáždění na hraničních přechodech. Uvedla, že tak učinila po zákroku policie. Dopravci od úterý znovu blokovali mimo jiné některé hraniční přechody s Českem. Jejich protesty na hranicích zkomplikovaly například výrobu ve slovenské továrně francouzské automobilky PSA, které vázly dodávky ze zahraničí.

Slovenská vláda nepřistoupila v plné míře na požadavky unie ohledně výrazného snížení silniční daně a také zvýšení slev z mýtného. V obou těchto oblastech ale učinila ústupky, na nichž se dnes zástupci ministerstev dopravy a financí dohodli s větší organizací autodopravců Česmad Slovakia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy