Při železničním neštěstí v Kongu zahynulo nejméně 34 lidí. Černí pasažéři jeli na vlaku s hořlavinou

ČTK ČTK
Aktualizováno 12. 11. 2017 22:49
Při železničním neštěstí v Kongu v neděli podle místního úředního zdroje přišlo o život nejméně 34 lidí. Informovala o tom agentura AP. Nehoda se stala na jihu země, když havaroval nákladní vlak s hořlavým materiálem. Oběťmi jsou černí pasažéři, kteří se na něm přepravovali. Podle guvernéra provincie Lualaba, Richarda Muyeje Mangeze, je dalších 26 osob zraněno. Počet obětí se podle něho ještě může zvýšit. Podle místního rozhlasu Okapi je obětí 33. I podle něho je několik zraněných a popálených. Požár zachvátil 11 z 13 vagonů soupravy. Příčina nehody není zatím známa.
Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 18 minutami

Lidé v Praze i v Brně demonstrují proti turecké ofenzivě na severu Sýrie

Na podporu Kurdů na severu Sýrie se dnes vpodvečer sešlo v Praze na Klárově asi 700 lidí, kteří demonstrují proti turecké ofenzivě. Chtějí podpořit zákaz vývozu zbraní do Turecka a vyzývají k uvalení ekonomických sankcí na Turecko s cílem zastavit vojenskou agresi na severu Sýrie. Průvod demonstrantů se kolem 18:45 vydal za doprovodu policistů na Malostranské náměstí. Akci pořádá Výbor na obranu revoluce v Rojavě.

V Brně na Dominikánském náměstí se na podporu Kurdů sešlo podle odhadu strážníků kolem 400 lidí. Turecko zahájilo vojenskou operaci v severovýchodní Sýrii před týdnem.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Francie chce, aby byli zadržení radikálové souzeni v Iráku

Francouzský ministr zahraničí Jean-Yves Le Drian ve středu večer odcestuje do Iráku, aby tam jednal o možnosti postavit před irácké soudy islámské radikály držené v Sýrii. Oznámil to dnes premiér Édouard Philippe.

V syrských táborech a věznicích je na 11 000 bojovníků Islámského státu, mezi nimiž je 2000 cizinců. Kvůli současné turecké ofenzivě na severu Sýrie, kde se mnohé z těchto věznic nacházejí, se šíří obavy z možnosti jejich útěků. Dosud je střeží syrští Kurdové, kteří teď ale čelí tureckým útokům a už varovali, že jim na hlídání vězňů možná nebudou stačit síly.

"Mnozí z těch, jež Kurdové zatkli v Sýrii, spáchali zločiny v Iráku, proto, bude-li to nutné, mohou být souzeni tam," míní francouzský premiér Philippe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy