Při výletě se v Indickém oceánu utopilo sedm keňských žáků

ČTK ČTK
13. 8. 2015 22:04
Desítky školáků z centrální části země překvapila ve vodě nenadálá velká přívalová vlna. 49 dětí se podařilo z vody zachránit, sedmi však už záchranáři pomoci nedokázali.
Foto: Aktuálně.cz

Nairobi - Tragicky skončil školní výlet pro sedm keňských žáků, kteří se utopili při koupání v Indickém oceánu. Desítky školáků z centrální části země překvapila ve vodě nenadálá velká přívalová vlna, informovala dnes agentura DPA.

Salim Mvurya, guvernér oblasti Kwale, ležící na samém jihu země, řekl, že oběti byly ve věku 13 až 15 let. Dalších 49 dětí se podle něj podařilo z vody zachránit.

Neštěstí se stalo už ve středu v turisticky známém plážovém regionu Diani Beach. Skupiny záchranářů Červeného kříže pátraly po přeživších dětech až do večera, ale sedm žáků bohužel našli mrtvých.

Shodou okolností v úterý zahynul nedaleko rybář. Utopil se, když jeho člun převrhla podobná přívalová vlna.

Co vyvolalo tyto velké vlny, zatím není jasné. Oblast s křišťálově průzračnou vodou je normálně považována za ráj pro vyznavače potápění se šnorchlem. Bílá pláž Diani Beach je dlouhá 25 kilometrů a je nejoblíbenější turistickou destinací na jihu Keni.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Kapela Green Day nebo raper Stormzy kvůli koronaviru ruší asijské turné

Americká rocková kapela Green Day, která 19. června vystoupí na královéhradeckém festivalu Rock for People, v pátek zrušila asijské turné kvůli obavám z šíření koronaviru a omezení cestování i hromadných akcí. V Singapuru, Bangkoku, Tchaj-peji, Hongkongu, Soulu nebo Tokiu měla sestava vystoupit začátkem března předtím, než v květnu přejede do Evropy. "Víme, že je to otrava, a na vás všechny se těšíme. Lístky ale nevyhazujte, brzy oznámíme nová data koncertů," slibují Green Day. Kvůli koronaviru už koncerty v Asii odřekli také celosvětově úspěšný korejský boyband BTS, americký R&B zpěvák Khalid nebo britský raper Stormzy. Ten příští středu 4. března vystoupí v pražské Malé sportovní hale.

Zdroj: Reuters
před 1 hodinou

Trump nominoval do čela amerických rozvědek opět Johna Ratcliffea

Americký prezident Donald Trump nominoval do funkce šéfa amerických tajných služeb (DNI) znovu republikánského kongresmana Johna Ratcliffea, kritizovaného pro nedostatek zkušeností. Šéf Bílého domu svou volbu oznámil v noci na sobotu na twitteru.

Trump nominoval Ratcliffea do čela amerického civilního a vojenského špionážního aparátu již koncem července. Počátkem srpna však nominaci stáhl poté, co americká média a politici kritizovali Ratcliffeovy malé zkušenosti v oblasti tajných služeb.

Další zprávy