Výbuch plynu v uhelném dole v Pákistánu má nejméně 20 obětí. Přežili jen tři lidé

ČTK ČTK
Aktualizováno 6. 5. 2018 12:28
Nejméně dvě desítky horníků přišly o život při velkém výbuchu v uhelném dolu na západě Pákistánu. Oznámila to v neděli agentura DPA. V dole v sobotu odpoledne explodoval metan, šachta se částečně zhroutila. Původně úřady hlásily 16 obětí. Během záchranných prací se z dolu podařilo vyprostit 16 mrtvých a sedm zraněných horníků, z nichž čtyři později zemřeli v nemocnici, dodala DPA. Neštěstí se stalo u Kvéty, která je střediskem západní provincie Balúčistán. V této části země se nacházejí četná nerostná ložiska, avšak tamní doly nevynikají bezpečností, uvedl server BBC. Při důlním neštěstí v roce 2011 v Balúčistánu zahynulo přes 40 lidí. I tehdy v šachtě vybuchl plyn.
Jeden z horníků zraněných při výbuchu po ošetření v nemocnici v Kvétě
Jeden z horníků zraněných při výbuchu po ošetření v nemocnici v Kvétě | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy