Po srážce čtyř kamionů u Brém zemřel český řidič. Nestihl včas zabrzdit

ČTK ČTK
20. 12. 2018 9:45
Český řidič zahynul ve středu pozdě večer při srážce čtyř nákladních vozů nedaleko severoněmeckých Brém. Ve čtvrtek o tom informovala německá policie. Příčina srážky, kvůli které musela být dočasně uzavřena doprava v jednom směru frekventované dálnice, zatím není jasná.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: iStock

Vážná nehoda se odehrála na dálnici A1, která spojuje jihozápad se severovýchodem Německa. Ze zatím neznámých příčin nezabrzdil řidič českého kamionu včas v místech, kde se tvořila kvůli stavebním pracím kolona, a narazil do nákladního vozu před ním. Náraz se následně přenesl na další dva kamiony. "Náraz byl tak masivní, že do sebe zůstaly vozy zaklíněné a byla potřeba těžká technika," uvedla policie.

Český řidič, kterému bylo 37 let, zemřel v kabině nákladního vozu, jenž srážku způsobil. Zbylí zúčastnění řidiči utrpěli pouze šok.

Kvůli odstraňování následků nehody byl až do čtvrtečního rána uzavřen provoz ve směru z Brém na západoněmecký Osnabrück, později byla doprava obnovena v jednom jízdním pruhu.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Exhejtman Zimola chce jako člen ČSSD kandidovat za Změnu 2020 v krajských volbách

Předseda jihočeské sociální demokracie Jiří Zimola hodlá v krajských volbách v příštím roce kandidovat za hnutí Změna 2020. Jedná se podle něj o hnutí členů ČSSD i nestraníků. Za Změnu 2020 by mohli kandidovat i někteří další lidé z vedení jihočeské sociální demokracie.

"Nemáme v plánu střílet do nohy ČSSD a ani stranu nějak štěpit. Je to určitá vize, s níž chceme do voleb jít, a vycházíme z modelu, který využil Michal Šmarda," uvedl Jiří Zimola. Řekl, že Šmarda loni v komunálních volbách v Novém Městě na Moravě jako člen sociální demokracie vedl formaci Lepší Nové Město a stal se starostou. Předseda jihočeské ČSSD dodal, že Změna 2020 se otevře i adeptům z řad nestraníků, kteří prý nechtějí figurovat na kandidátní listině sociální demokracie.

Další zprávy