reklama
 
 

V Mogadišu přemohli islamistické útočníky na hotel. Zemřelo nejméně 23 lidí

Aktualizováno 29. 10. 2017 13:33
Po více než jedenácti hodinách ukončili v neděli brzy ráno příslušníci somálské policie a armády útok teroristů na hotel v metropoli Mogadišu. Podle agentury AP při něm zahynulo 23 lidí, agentura Reuters zatím hovoří o 29 obětech. Tři desítky osob se podařilo ze zajetí teroristů vysvobodit. K útoku se přihlásila teroristická skupina Šabáb.

Útok na hotel v somálské metropoli Mogadišu začal v sobotu odpoledne, když sebevražedný atentátník sedící v nákladním voze odpálil nálož u vchodu do hotelu. Výbuch zničil mnoho okolních aut a fasády domů. Útočníci následně vnikli do hotelu a stříleli kolem sebe. Uvnitř budovy se odpálil další sebevražedný atentátník.

Podle místních médií bezpečnostní složky jednoho útočníka zastřelily a dalších několik po více než jedenácti hodinách obléhání hotelu zadržely živé. Celkem se útoku zúčastnilo údajně pět radikálů z hnutí Šabáb.

Policistům a vojákům se nakonec podařilo z obležené budovy, která leží nedaleko prezidentského paláce a je často využívána politiky, osvobodit třicet zajatých lidí včetně ministra somálské vlády a známého duchovního. Při útoku radikálové zastřelili ženu a její tři děti, včetně jednoho novorozence. Mezi dalšími oběťmi byl policejní velitel, někdejší zákonodárce a bývalý ministr.

Islamistické hnutí Šabáb stojí často za útoky v Somálsku. Před dvěma týdny zahynulo při explozi dodávky naplněné výbušninami před hotelem Safari v Mogadišu na 358 lidí. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil, vláda ale podezírá islamisty z hnutí Šabáb.

autor: ČTK | 28. 10. 2017 22:55

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama