Při útoku střelců ve švédském Malmö zemřel 15letý mladík, další je vážně zraněný

ČTK ČTK
10. 11. 2019 13:19
Při útoku neznámých střelců ve švédském Malmö zemřel patnáctiletý chlapec, další teenager je ve vážném stavu v nemocnici. Útočníci stříleli krátce poté, co v jiné části města vybuchla nálož, policie oba případy i jejich možnou souvislost vyšetřuje.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Střelba ve městě na jižním cípu Švédska propukla v sobotu v devět večer. Neznámí ozbrojenci vtrhli do pizzerie, kde zasáhli dvě osoby, podle svědků pak z místa činu ujeli na kolech. S odvoláním na nedělní prohlášení tamní policie o tom informovala agentura AP.

Jen několik minut předtím na jiném místě vybuchla bomba nastražená pod autem, která vůz zdemolovala a na dalších způsobila škody. Není jasné, zda spolu případy souvisí, uvedla policie.

Malmö, které je třetím největším městem Švédska, za posledních několik let zaznamenalo více případů střelby i výbuchů. Ačkoli je Švédsko obecně považováno za klidnou a bezpečnou zemi, v případě Malmö to neplatí. Město je totiž dlouhodobě známé vysokou mírou kriminality. Případy střelby, žhářských útoků či vyřizování účtů za použití granátů zde nejsou výjimečné.

Na konci letošního srpna neznámý maskovaný muž zastřelil matku malého dítěte, v červnu minulého roku zde při vyřizování účtů mezi gangy zemřeli čtyři lidé a další byli zraněni.

 

Právě se děje

Další zprávy