Při útoku granátomety zahynulo na hřišti v Afghánistánu pět dětí. Úřady ukazují na hnutí Tálibán

ČTK ČTK
14. 5. 2017 18:36
Při útoku dělostřeleckými granáty na hřiště zahynulo v neděli ve východoafghánské provincii Laghmán pět dětí. Další dvě děti byly zraněny, řekl agentuře DPA mluvčí guvernéra provincie. Úřady z krveprolití viní fundamentalistické hnutí Tálibán. Obětem útoku bylo podle agentury AP mezi šesti a 12 lety. Děti si hrály mezi obytnými domy provinční metropole Metarlam. V provincii Laghmán svádí už několik měsíců těžké boje přívrženci Tálibánu s vládními bezpečnostními silami. K nedělnímu útoku se sice zatím nikdo nepřihlásil, ale úřady podezřívají islamisty, kteří jsou v provincii aktivní. Podle údajů OSN zemřelo při incidentech v Afghánistánu jen během prvních třech měsíců tohoto roku 210 dětí.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ázerbájdžán dobyl důležité místo na jihu Náhorního Karabachu

Arménie připustila stažení jednotek Náhorního Karabachu, ovládaného arménskými separatisty, ze strategicky položeného města u hranic s Íránem. Oblast tak vojensky ovládl Ázerbájdžán, oznámila agentura Reuters s připomínkou, že ani nové příměří, zprostředkované Spojenými státy, neukončilo už měsíc pokračující boje o horskou enklávu.

Mluvčí arménského ministerstva obrany Arcrun Ovannisjan na tiskové konferenci uvedl, že etnické arménské síly ustoupily z města Kubatly (ázerbájdžánsky Qubadli), "aby se vyhnuly zbytečným ztrátám". Situace podle něj není "kritická". Ázerbájdžánská média jásají nad osvobozením oblasti, kterou po 27 let "okupovali Arméni".

Zdroj: ČTK
Další zprávy