Při útocích v Mali zemřelo 40 Tuaregů. Na svědomí je mají zřejmě islámští radikálové

ČTK ČTK
28. 4. 2018 22:04
Při dvou útocích na severu Mali zahynulo 40 Tuaregů. Z útoků jsou podezřelí islámští radikálové. Oznámil to guvernér regionu Ménaka. Incidenty se podle něj staly ve dvou opuštěných pouštních vesnicích ve čtvrtek a v pátek. Útoky vyvolaly obavy z opětovného rozšíření nepokojů. Podle jednoho z úředníků se místní obávali odvety islamistů, kteří v posledních týdnech utrpěli velké ztráty. "Ale nikdo si nepředstavoval, že takto zabijí civilisty," řekl úředník agentuře AFP. V roce 2012 v Mali zahájili etničtí Tuaregové povstání, jejich cílem bylo vytvořit nový stát. Do povstání se pak vmísili i stoupenci Al-Káidy, kteří se zmocnili měst na severu a začali tam uplatňovat právo šaría.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 14 minutami

Projevy budou trvat maximálně čtyři dny, plánuje si úvod impeachmentu proti Trumpovi Senát

Úvodní projevy obžaloby a obhajoby v procesu impeachmentu proti americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi by měly trvat 24 hodin na každé straně sporu. V předloze organizační rezoluce, která unikla do amerických médií, to navrhuje šéf republikánské většiny v Senátu Mitch McConnell.

Projevy by přitom měly být rozloženy maximálně do čtyř dnů. O návrhu McConnellovy organizační rezoluce by se podle agentury Reuters mohlo hlasovat ještě v úterý. Demokraté ji kritizují.

Po čtyřech dnech úvodních řečí by podle návrhu měli senátoři dostat až 16 hodin na dotazy na zástupce obžaloby i obhajoby. Následovat má čtyřhodinová debata. O tom, zda budou pozváni svědci a zda budou moci být předloženy nové důkazy, by se podle McConnellova návrhu mělo rozhodnout až po otázkách senátorů a debatě, tedy pravděpodobně až příští týden. Demokraté požadovali, aby se o svědcích rozhodlo co nejdříve.

Zdroj: ČTK
Další zprávy