Při turbulencích nad Borneem se zranilo sedmnáct cestujících v letadle

ČTK ČTK
7. 5. 2016 11:57
Airbus hongkongských aerolinií s 204 cestujícími a 12 členy posádky v sobotu časně ráno pocítil silné turbulence nad indonéským ostrovem Borneo. Letadlo strávilo ve vzduchu dva a půl hodiny, než bezpečně přistálo zpět v místě odletu. Za poslední týden jde již o druhý podobný incident na územím Indonésie.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Bali - Sedmnáct osob na palubě airbusu hongkongských aerolinií utrpělo zranění kvůli silným turbulencím, do nichž se letoun dostal v sobotu časně ráno nad indonéským ostrovem Borneo. Informovala o tom agentura AP. Letadlo, které bylo na cestě do Hongkongu, se kvůli tomu vrátilo na Bali.

Pasažér letu Etihad Airways z Abú Dhabí do Jakarty natočil paniku a strach, které způsobily silné turbulence. Ty udeřily 45 minut před přistáním.
1:59
Pasažér letu Etihad Airways z Abú Dhabí do Jakarty natočil paniku a strach, které způsobily silné turbulence. Ty udeřily 45 minut před přistáním. | Video: Reuters

Airbus s 204 cestujícími a 12 členy posádky strávil ve vzduchu dva a půl hodiny, než bezpečně přistál zpět v místě odletu. Většina zranění jsou modřiny na hlavě, nikdo nebyl zraněn vážně. Přesto bylo tři členové posádky a osm cestujících převezeno do nemocnice. Šest dalších osob bylo ošetřeno letištními zdravotníky.

Letadlo poškozeno nebylo, ale bude pro jistotu provedena jeho kontrola. Asi polovina cestujících již odcestovala do Hongkongu na palubě jiného letounu, zbytek čeká na letišti a v hotelech na jiný spoj.

Za poslední týden jde již o druhý podobný incident na územím Indonésie. Ve středu se do silných turbulencí dostal letoun Etihad Airways ze Spojených arabských emirátů, když se připravoval na přistání v indonéském hlavním městě. Zraněno bylo 31 lidí z řad cestujících i posádky.

 

Právě se děje

Další zprávy