Školák vzal do ruky zbraň a postřelil dva spolužáky

ČTK ČTK
15. 1. 2014 9:35
Střílel 12letý žák, který se údajně domníval, že byl terčem šikany.
Po střelbě na škole v Roswellu.
Po střelbě na škole v Roswellu. | Foto: Reuters

Roswell - Vážné zranění dvou studentů si vyžádala střelba ve škole v Roswellu v americkém státě Nové Mexiko.

Střelcem byl dvanáctiletý student, který se údajně domníval, že je terčem šikany. Podle úřadů byl zadržen, střední škola Berrendo byla dočasně uzavřena.

Studentka Odiee Carranzaová agentuře AP řekla, že školák před začátkem vyučování střelil dvakrát do tváře svého stejně starého spolužáka a 13letou dívku do ruky.

Odlož zbraň!

Obě děti byly převezeny do místní nemocnice a později je vrtulník přemístil do lépe vybaveného zdravotnického zařízení v Texasu vzdáleného asi 250 kilometrů. Stav chlapce je podle Reuters kritický, dívka je ve vážném stavu. 

"Střelec byl rychle zastaven jedním ze zaměstnanců, který přišel přímo k němu a požádal jej, aby odložil střelnou zbraň, což udělal," řekla guvernérka Nového Mexika Susana Martinezová.

Při odzbrojení střelce pomáhal rovněž policista, který náhodně v osudnou chvíli do školy doprovázel svého potomka. Podle agentury AFP utrpěl při střelbě zranění ještě jeden ze zaměstnanců školy, jehož stav však není vážný.

Jde o další z řady obdobných incidentů na amerických školách. Naposledy před měsícem student střední školy Arapahoe zabil spolužáka a pak si vzal život.

Město Roswell, známé především jako místo údajné havárie UFO v roce 1947, se v minulých letech potýkalo s násilím gangů a muselo žádat státní úřady o posílení bezpečnosti.

 

Právě se děje

Další zprávy