Při střelbě ve škole v Nevadě zahynuli dva lidé

ČTK ČTK
21. 10. 2013 20:01
Další dva studenti jsou zraněni
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Washington - Při střelbě na škole ve městě Sparks v americkém státě Nevada byli v pondělí zabiti dva lidé. Dva studenti jsou zraněni. Uvedla to agentura AP s odvoláním na místní policii.

K incidentu došlo v pondělí časně ráno místního času. Zatím není jasné, kdo a proč ve škole střílel.

Místní list The Reno Gazette-Journal citoval mluvčího policie ve Sparks, podle něhož je střelec jedním ze zabitých. Představitel města Sparks Shaun Carey deníku řekl, že pachatel se zastřelil.

Dva zranění jsou v kritickém stavu. Mluvčí místní nemocnice potvrdila, že oba zranění jsou nezletilí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 43 minutami

KLDR odpálila podle Soulu balistickou raketu krátkého doletu

KLDR odpálila do moře balistickou raketu krátkého doletu, informovala agentura AP s odvoláním na jihokorejskou vládu. Střela spadla zřejmě do vod mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, uvedla agentura Kjódó. Severokorejský velvyslanec při OSN zhruba v téže době na Valném shromáždění OSN v New Yorku vyzval Spojené státy, aby upustily od "nepřátelské politiky" vůči Severní Koreji.

Vypuštění rakety nepředstavuje okamžitou hrozbu pro americký personál, území ani pro spojence USA, sdělila v reakci armáda Spojených států, která má v Jižní Koreji na 28 000 vojáků. Odpálení střely však podle ní "zdůraznilo destabilizující dopady nedovoleného" severokorejského zbrojního programu.

Testy balistických raket zakazují KLDR rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Soul nejprve informoval o blíže neurčené střele, kterou KLDR odpálila do moře východně od svých břehů. Japonsko už tehdy uvedlo, že by mohlo jít o balistickou raketu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy