Dva Palestinci stříleli v nákupním centru v Tel Avivu. Zemřeli nejméně tři lidé

ČTK ČTK
Aktualizováno 9. 6. 2016 0:06
Při střelbě v Tel Avivu zemřeli ve středu večer tři lidé, dalších osm bylo během útoku v místním nákupním centru zraněno, sdělila policie. Její mluvčí uvedla, že byli zneškodněni dva palestinští pachatelé. K útoku došlo v kryté tržnici Sarona Market, v jejichž restauracích bývají navečer stovky lidí.
Policista vyklízí tržnici krátce po střelbě.
Policista vyklízí tržnici krátce po střelbě. | Foto: Reuters

Tel Aviv - Při střelbě v Tel Avivu zemřeli ve středu večer čtyři lidé, dalších šest bylo během útoku v místním nákupním centru zraněno, sdělila policie. Střelci byli dva Palestinci z oblasti Hebronu, kteří byli na izraelském území nelegálně. Oba policie zpacifikovala, jeden z nich je zraněný v nemocnici a druhý ve vazbě.

Útok měli podle policejní mluvčí na svědomí dva členové jedné rodiny, o jejichž plánech neměla policie ani tajné služby žádné informace.

Podle listu Haarec stříleli muži na dvou blízkých místech v kryté tržnici Sarona Market a v její těsné blízkosti. K jednomu z útoků došlo před místní restaurací, které bývají navečer naplněny lidmi.

Policisté prohledali oblast, žádného dalšího komplice útočníků však nenašli.

Pět zraněných bylo převezeno do dvou místních nemocnic, jejich zranění jsou lehce až středně vážná a žádný není v přímém ohrožení života.

Premiér Benjamin Netanjahu, který těsně po útoku dorazil na telavivské letiště cestou z návštěvy Moskvy, ihned po příletu svolal krizovou schůzku šéfů silových ministerstev a bezpečnostních složek.

V Izraeli během posledních osmi měsíců zemřelo při palestinských útocích na 30 lidí. Za stejnou dobu zabili Izraelci asi 200 Palestinců, které většinou označili za původce útoků.

Izraelci si vybrali bezpečnost, ale zároveň Netanjahu neselhal v ekonomické oblasti, komentuje výsledky voleb bývalý velvyslanec Tomáš Pojar. Lidé podle něj chtějí funkční stát a nebýt terčem útoků. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 14 minutami

Vláda o měsíc prodloužila termín pro podání daňového přiznání

Vláda rozhodla o měsíc prodloužit termín pro podání daňového přiznání. V papírové podobě bude možné jej odevzdat do 3. května, v elektronické verzi do 1. června.

Zdroj: ČTK
Další zprávy