Tragédie v Guatemale: Při požáru ústavu zahynulo devatenáct dětí, desítky dalších jsou zraněny

ČTK ČTK
Aktualizováno 8. 3. 2017 18:56
Devatenáct dětí ve středu zahynulo při požáru v ústavu pro nezletilé nedaleko guatemalské metropole, další tři desítky chovanců jsou zraněny. Informovaly o tom agentury Reuters a AP s odvoláním na mluvčího místních hasičů. V přeplněném ústavu žilo několik stovek nezletilých. Požár, jehož příčina není zatím známa, vypukl brzy ráno místního času v ústavu v obci Las Anonas, která leží asi deset kilometrů od hlavního města Guatemaly.
Foto: Aktuálně.cz

Guatemala - Téměř dvě desítky mrtvých a několik desítek zraněných si vyžádal požár v ústavu pro nezletilé nedaleko guatemalské metropole. Informovaly o tom agentury Reuters a AP s odvoláním na mluvčího místních hasičů. Podle místního tisku byly tři desítky zraněných dětí převezeny do nemocnice, devatenáct z nich má vážné popáleniny.

V přeplněném ústavu žilo několik stovek nezletilých. Požár, jehož příčina není zatím známa, vypukl ve středu brzy ráno místního času v ústavu v obci Las Anonas, která leží asi deset kilometrů od metropole Guatemaly. Podle mluvčího hasičů bylo v troskách nalezeno nejméně 19 těl.

Podle AP šlo o problémový ústav, který byl přeplněný a údajně v něm mělo docházet i ke zneužívání. Žili v něm nezletilí do 18 let. Proslul rovněž řadou útěků, naposledy v úterý z něj uprchlo asi 50 chovanců.

Podle informací místního tisku měl ústav kapacitu asi 400 dětí a žilo v něm na 750 chovanců. Loni v listopadu vyměnily úřady v ústavu ředitele.

Některá místní média uvedla, že policie vyšetřuje stížnosti na údajné sexuální zneužívání v tomto zařízení.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy