Při požáru trajektu u Jakarty zemřelo 23 lidí. Téměř dvě stovky lidí se podařilo zachránit

ČTK ČTK
Aktualizováno 1. 1. 2017 12:15
Při nedělním požáru trajektu, který plul z indonéského přístavu Muara Angke nedaleko Jakarty do letoviska Tidungu na souostroví Kepulauan Seribu, zahynulo nejméně 23 lidí, sedmnáct dalších se pohřešuje. 194 pasažérů se podařilo zachránit, záchranáři pokračují v pátrání. Plameny zachvátily asi polovinu lodě.
Policie a záchranáři pátrají po obětech požáru trajektu nedaleko Jakarty.
Policie a záchranáři pátrají po obětech požáru trajektu nedaleko Jakarty. | Foto: Reuters

Jakarta - Při požáru trajektu přišlo v neděli u indonéské metropole Jakarty o život 23 lidí a 17 osob se pohřešuje. Zranění byli převezeni do nemocnice, informoval novináře člen záchranného týmu. Podle oficiálního sdělení přepravce bylo na lodi 100 lidí, ale to neodpovídá množství zachráněných. Různé zdroje se ovšem liší v číselných údajích.

Trajekt plul z jakartského přístavu Muara Angke do letoviska Tidungu na souostroví Kepulauan Seribu, které se nachází severně od Jakarty.

Podle informací agentury AFP bylo na plavidle až 200 lidí. Mluvčí národní agentury pro řešení katastrof Sutopo Purwo Nugroho řekl, že se podařilo zachránit 194 osob. "Lodní doklady uvádějí, že na palubě bylo asi 100 lidí, ale to je zjevně chybné. Pokračujeme proto v pátrání," řekl agentuře AFP.

Podle zdroje agentury AP muselo být na trajektu nejméně 230 osob. Plameny zachvátily asi polovinu lodě a ranění byli převezeni do nemocnice.

Do záchranné operace bylo nasazeno deset lodí. Podle svědků oheň vzplanul asi 15 minut po vyplutí z Jakarty z dosud neobjasněné příčiny.

Lodní nehody jsou v Indonésii časté. Jde o ostrovní stát, který tvoří přes 17.000 ostrovů. V listopadu přišlo o život 58 pasažérů přetíženého trajektu. Většina z nich byli indonéští dělníci, kteří byli na cestě z Malajsie.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Srážka nákladního vozu s autobusem si v Indii vyžádala 18 mrtvých

Nejméně 18 mrtvých a deset zraněných si ve středu vyžádala dopravní nehoda v severoindickém státě Uttarpradéš. Příliš rychle jedoucí nákladní automobil při ní narazil do přeplněného patrového autobusu, informovala agentura Reuters s odvoláním na místní policii.

Nehoda se stala na dálnici nedaleko města Barabanki. V autobuse jelo asi 150 cestujících, když do něj narazil nákladní vůz. Nejméně deset lidí bylo přepraveno do nemocnic v Lakhnaú, metropoli Uttarpradéše. Podle některých informací se autobus porouchal a nákladní vůz do něj narazil poté, co s ním řidič na dálnici zastavil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy