Při požáru továrny na pantofle zemřelo 72 lidí

ČTK ČTK
Aktualizováno 14. 5. 2015 9:35
Utéci se podle místních médií podařilo zřejmě hlavně pracovníkům z přízemí továrny. Ti, kteří pracovali v patře, již patrně tolik štěstí neměli.
Hasiči bojovali s ohněm několik hodin. Továrnu zahalil hustý dým.
Hasiči bojovali s ohněm několik hodin. Továrnu zahalil hustý dým. | Foto: Reuters

Manila - Počet obětí středečního požáru továrny na obuv na předměstí Manily vzrostl na 72.

Zatím není jasné, zda se nějací lidé ještě pohřešují, napsala agentura AFP s odvoláním na filipínské úřady.

Příčina požáru dosud nebyla oficiálně oznámena, podle úřadů však oheň mohla zažehnout jiskra při svářečských pracích v továrně.

Rychlému rozšíření plamenů pak napomohlo množství hořlavých materiálů používaných při výrobě gumových pantoflí, které továrna produkovala.

Utéci se podle místních médií podařilo zřejmě hlavně pracovníkům z přízemí továrny. Ti, kteří pracovali v patře, již patrně tolik štěstí neměli.

"Zcela jistě bude někdo obviněn, protože zemřeli lidé. Ať už šlo o nehodu, nebo o žhářství," uvedl šéf filipínské policie Leonardo Espina. Policie se podle něj nyní s pomocí expertů snaží zjistit, jak požár vznikl.

Podle svědků, kteří se dostali dovnitř objektu, bude identifikace obětí obtížná, protože těla jsou zuhelnatělá.

 

Právě se děje

před 14 minutami

V liberecké nemocnici zemřel muž zraněný při výbuchu v Hamru

Kvůli úternímu neštěstí v provozovně likvidace nebezpečných odpadů firmy Purum v Hamru na Jezeře na Českolipsku přišel o život jeden člověk. Dnes zemřel muž hospitalizovaný v Liberci. Řekl to mluvčí nemocnice Václav Řičář. "Zemřel na následky svých zranění," uvedl Řičář. Zranění utrpěl při výbuchu po nečekané chemické reakci spojené s únikem škodlivin do ovzduší.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Trump slíbil, že ještě před volbami zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku

Americký prezident Donald Trump slíbil, že před prezidentskými volbami v roce 2020 zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku. Šéf Bílého domu to ve čtvrtek napsal na Twitteru. Zda to bude daňové přiznání, které Trump vytrvale odmítá publikovat a kvůli němuž ho žalují opoziční demokraté, není z prezidentova tweetu zřejmé.

Opozice, usilující o prosazení ústavní žaloby prezidenta kvůli takzvané ukrajinské kauze, vede proti Trumpovi boj hned na několika frontách. Jednou z nich jsou právě daňová přiznání, jejichž zveřejnění sice americké zákony prezidentům nenařizují, ale od dob Richarda Nixona je to v USA běžné. Trump se dosud hájil tím, že jeho majetek je auditován.

Zdroj: ČTK
Další zprávy