Při požáru továrny na pantofle zemřelo 72 lidí

ČTK ČTK
Aktualizováno 14. 5. 2015 9:35
Utéci se podle místních médií podařilo zřejmě hlavně pracovníkům z přízemí továrny. Ti, kteří pracovali v patře, již patrně tolik štěstí neměli.
Hasiči bojovali s ohněm několik hodin. Továrnu zahalil hustý dým.
Hasiči bojovali s ohněm několik hodin. Továrnu zahalil hustý dým. | Foto: Reuters

Manila - Počet obětí středečního požáru továrny na obuv na předměstí Manily vzrostl na 72.

Zatím není jasné, zda se nějací lidé ještě pohřešují, napsala agentura AFP s odvoláním na filipínské úřady.

Příčina požáru dosud nebyla oficiálně oznámena, podle úřadů však oheň mohla zažehnout jiskra při svářečských pracích v továrně.

Rychlému rozšíření plamenů pak napomohlo množství hořlavých materiálů používaných při výrobě gumových pantoflí, které továrna produkovala.

Utéci se podle místních médií podařilo zřejmě hlavně pracovníkům z přízemí továrny. Ti, kteří pracovali v patře, již patrně tolik štěstí neměli.

"Zcela jistě bude někdo obviněn, protože zemřeli lidé. Ať už šlo o nehodu, nebo o žhářství," uvedl šéf filipínské policie Leonardo Espina. Policie se podle něj nyní s pomocí expertů snaží zjistit, jak požár vznikl.

Podle svědků, kteří se dostali dovnitř objektu, bude identifikace obětí obtížná, protože těla jsou zuhelnatělá.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy