Při požáru odvykací kliniky v Ekvádoru zemřelo 18 lidí

ČTK ČTK
12. 1. 2019 18:55
Při požáru kliniky pro léčbu závislostí v ekvádorském městě Guayaquil zemřelo v pátek 18 lidí. Informovala o tom místní prokuratura, podle níž bylo po tragédii zadrženo pět lidí spojených s vedením zařízení, jehož provoz nebyl oficiálně povolen. Požár podle policie způsobili pacienti, když ve snaze dovolat se otevření uzamčených prostor zapálili matrace svých postelí. Podle příbuzné jednoho z nich, kterou cituje list La Hora, však pracovníci kliniky na volání pacientů o pomoc nereagovali. Klinika s desítkami pacientů závislých na alkoholu či drogách byla situována v nevyhovujících prostorách patrového domu v chudinské čtvrti.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 31 minutami

Ruský parlament ratifikoval prodloužení smlouvy o kontrole jaderných zbraní

Dolní komora ruského parlamentu ve středu ratifikovala prodloužení smlouvy s USA o kontrole jaderných zbraní z roku 2010, na kterém se v úterý dohodla Moskva s Washingtonem. Informují o tom světové agentury. Poslanci prodloužení dohody o pět let schválili jednohlasně den poté, co si telefonovali prezidenti Ruska a Spojených států a země si vyměnily příslušné diplomatické nóty.

Odpovídající návrh zákona poslal do Státní dumy prezident Vladimir Putin v úterý večer, napsala agentura Interfax. Podle náměstka ministra zahraničí Sergeje Rjabkova bude smlouva prodloužena o pět let bez jakýchkoli předběžných podmínek. Spojené státy a Rusko se na prodloužení úmluvy dohodly jen několik dní před vypršením její platnosti.

Podle agentury AP se Washington s Moskvou dohodl, že všechny nezbytné formální procedury země dokončí během několika dní. Smlouvu musí ratifikovat ruští zákonodárci. Po Státní dumě, tedy dolní komoře ruského parlamentu, ji musí schválit horní komora, Rada federace, což se očekává ještě dnes. Schválení amerického Kongresu není zapotřebí, dodala AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy