reklama
 
 

Při povolebních nepokojích v Jakartě zemřelo šest lidí, hořela auta i ubytovna

Aktualizováno 22. 5. 2019 10:56
Znovuzvolení prezidenta Joka Widoda vyvolalo občanské nepokoje v hlavním městě Jakartě | Video: Reuters |  01:09
Šest lidí bylo zabito a 200 zraněno při nepokojích v indonéské Jakartě, které vyvolali stoupenci neúspěšného prezidentského kandidáta Prabowa Subianta. Oznámil to ve středu jakartský guvernér Anies Baswedan. Demonstranti se v noci střetli s policií, zapálili několik automobilů a policejní ubytovnu. Policie zadržela desítky lidí.

Nepokoje vyvolalo pondělní oznámení indonéské volební komise, že dubnové prezidentské volby vyhrála dosavadní hlava státu Joko Widodo se ziskem 55,5 procenta hlasů, zatímco Subianta podpořilo 44,5 procenta voličů. Subianto v úterý výsledky odmítl, obvinil Widoda z rozsáhlých volebních podvodů a řekl, že výsledky napadne u ústavního soudu.

V úterý večer se před budovou úřadu pověřeného dohledem nad volbami v centru Jakarty shromáždily stovky Subiantových přívrženců. Podle policie se později pokojná demonstrace změnila v násilné útoky proti strážcům pořádku.

Televizní záběry ukazovaly demonstranty házející kameny a zápalné lahve, stovky zasahujících těžkooděnců a hořící objekty v centru Jakarty. Policie proti davu protestujících lidí zasáhla slzným plynem a vodními děly.

autor: ČTK | 22. 5. 2019 7:01

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama