Při pádu letadla u Frankfurtu zahynuli tři lidé, další dva po srážce policejního auta

ČTK ČTK
31. 3. 2019 22:30
Při nehodě malého letadla poblíž německého Frankfurtu zemřeli v neděli odpoledne patrně tři lidé, pilot a dva pasažéři. Další dva lidé pak podle policie zahynuli při související dopravní nehodě, kdy se srazilo zasahující policejní auto s jiným osobním vozem. Při této nehodě se navíc vážně zranili další tři lidé. 
Zdemolovaný policejní vůz, který spěchal ke zřícenému letadlu a sám havaroval.
Zdemolovaný policejní vůz, který spěchal ke zřícenému letadlu a sám havaroval. | Foto: ČTK

Šestimístný letoun mířil z Francie do města Egelsbach u Frankfurtu v centrálním Německu. Několik kilometrů od letiště spadl do pole a vzňal se. Podle nepotvrzených informací pilot při manévru ztratil nad strojem kontrolu.

Na palubě byly pravděpodobně tři osoby. Podle ruských médií mezi nimi byla ruská podnikatelka Natalija Filjovová, která patří mezi padesátku nejbohatších žen v Rusku. Je spolumajitelkou a ředitelkou průmyslového a dopravního holdingu S7, který tvoří 15 leteckých a servisních společností. I druhým mrtvým cestujícím je údajně ruský občan.

Německý policejní vůz se při cestě k leteckému neštěstí čelně srazil s protijedoucím vozidlem.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nedostal z Hradu pozvánku na 28. října

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zatím nedostal pozvánku na slavnostní udílení státních vyznamenání na Pražském hradě 28. října. Pozvání nedostal ani loni. Nejvyšší žalobce se zhruba před dvěma lety odmítl dostavit na schůzku s prezidentem Milošem Zemanem v době, kdy státní zastupitelství dohlíželo na vyšetřování kauzy v Lesní správě Lány.

"Od té doby, kdy pan nejvyšší státní zástupce odmítl schůzku s panem prezidentem za situace, kdy bylo Nejvyšší státní zastupitelství činné v kauze Lesní správy Lány, pan nejvyšší státní zástupce žádné pozvání na Hrad nedostal a s žádným už ani nepočítá," řekl tehdy mluvčí nejvyššího žalobce Petr Malý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy