Při pádu letadla u Frankfurtu zahynuli tři lidé, další dva po srážce policejního auta

ČTK ČTK
31. 3. 2019 22:30
Při nehodě malého letadla poblíž německého Frankfurtu zemřeli v neděli odpoledne patrně tři lidé, pilot a dva pasažéři. Další dva lidé pak podle policie zahynuli při související dopravní nehodě, kdy se srazilo zasahující policejní auto s jiným osobním vozem. Při této nehodě se navíc vážně zranili další tři lidé. 
Zdemolovaný policejní vůz, který spěchal ke zřícenému letadlu a sám havaroval.
Zdemolovaný policejní vůz, který spěchal ke zřícenému letadlu a sám havaroval. | Foto: ČTK

Šestimístný letoun mířil z Francie do města Egelsbach u Frankfurtu v centrálním Německu. Několik kilometrů od letiště spadl do pole a vzňal se. Podle nepotvrzených informací pilot při manévru ztratil nad strojem kontrolu.

Na palubě byly pravděpodobně tři osoby. Podle ruských médií mezi nimi byla ruská podnikatelka Natalija Filjovová, která patří mezi padesátku nejbohatších žen v Rusku. Je spolumajitelkou a ředitelkou průmyslového a dopravního holdingu S7, který tvoří 15 leteckých a servisních společností. I druhým mrtvým cestujícím je údajně ruský občan.

Německý policejní vůz se při cestě k leteckému neštěstí čelně srazil s protijedoucím vozidlem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

V Německu začaly parlamentní volby, Merkelová v nich nekandiduje

V Německu začaly parlamentní volby, ze kterých vzejde nový Spolkový sněm a nová spolková vláda, kterou po 16 letech již nepovede konzervativní kancléřka Angela Merkelová. Podle analytiků se souboj o kancléřský úřad zúžil na sociálního demokrata (SPD) Olafa Scholze a konzervativce (CDU/CSU) Armina Lascheta.

Volební místnosti se otevřely v 8:00 a zavřou se v 18:00. Hlasovat v 83milionovém Německu může 60,4 milionu lidí, kteří mají k dispozici na 60 000 volebních místností. Miliony lidí již předem hlas odevzdaly poštou. Očekává se, že podíl korespondenčních a prezenčních hlasů může být vyrovnaný. Důvodem je rostoucí obliba poštovního hlasování a také pandemie nemoci covid-19. Korespondenčně hlasovala i Merkelová, která po volbách odejde z politiky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy