Při oslavách v Kábulu došlo k výbuchu, nejméně šest lidí útok nepřežilo

ČTK ČTK
21. 3. 2019 8:25
Při explozi v Kábulu zahynulo nejméně šest lidí a 23 jich bylo zraněno. Informoval o tom podle agentury DPA mluvčí afghánského ministerstva zdravotnictví. Nejméně jeden výbuch otřásl čtvrtí, v níž se nachází šíitská mešita. U ní se právě konaly tradiční novoroční oslavy, které islamisté považují za pohanské, informovala DPA. Odvolává se na mluvčího kábulské policie Basira Mudžáhida. Místní novináři podle DPA hovoří také o několika dalších menších explozích a střelbě. Zatím není jasné, co přesně explozi způsobilo a k žádnému útoku se dosud nikdo nepřihlásil.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Německá prokuratura obvinila cášského biskupa ze zpronevěry

Německá prokuratura obvinila světícího biskupa v Cáchách Johannese Bündgense ze zpronevěry. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle vyšetřovatelů hodnostář zneužil plné moci 78leté ženy trpící demencí a nechal si na svůj soukromý účet z jejího jmění převést celkem 128 000 eur (3,2 milionu korun). Bündgens oznámil, že po dobu svého stíhání nebude dál zastávat svůj úřad.

Podle obvinění biskup peníze získané od seniorky použil na nákup nemovitosti a slíbil jí, že v jeho domě bude mít doživotní právo užívat byt. Do katastru však nebylo věcné břemeno zaneseno.

Cášský biskup a Bündgensův nadřízený Helmut Dieser řekl, že je vyšetřováním šokován a chce, aby se celá záležitost pečlivě prověřila. Bündgens oznámil, že celou částku už ženě vrátil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy