Při natáčení hudebního videa v parku v New Orleans padly výstřely. V nemocnici je 16 lidí

ČTK ČTK
Aktualizováno 23. 11. 2015 9:44
Po střelbě v davu lidí v parku v New Orleans v americkém státě Louisiana skončilo v nemocnici nejméně 16 zraněných. Místní televizní stanice WWL TV uvedla, že střílet se začalo ve chvíli, kdy v parku probíhal tradiční hudebně-taneční průvod, při kterém se natáčelo hudební video. Tou dobou bylo na místě asi 500 lidí. Do davu údajně stříleli nejméně dva muži, podle některých zdrojů ale střelců mohlo být až pět. Do parku Bunnyho Frienda se okamžitě sjely sanitky. Jak vážná jsou zranění, se zatím neví.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

New Orleans - Nejméně šestnáct lidí bylo zraněno při střelbě v parku Bunny Friend Playground v americkém New Orleans.

Podle místní televizní stanice WWL TV došlo k incidentu ve chvíli, kdy se v parku natáčelo hudební video a zároveň se tam konal tradiční průvod. Tou dobou bylo na místě asi 500 lidí.

Policie nevyloučila, že mohlo jít o potyčku gangů. Střelců bylo až pět a podle policie jsou stále na útěku.

Policisté, kteří dohlíželi na pořádek během hudebně-tanečního průvodu, jimiž je New Orleans proslulý, se podle místních médií přesouvali do parku Bunnyho Frienda, kde se bez potřebného ohlášení natáčel videoklip. Když dorazili na místo, už se tam střílelo.

"Svědci vypověděli, že obě skupiny opustily park okamžitě po střelbě," cituje CNN z policejního prohlášení.

Do parku se okamžitě po střelbě sjely sanitky, které do nemocnic rozvezly nejméně deset lidí. Nikdo z nich není podle lékařů v ohrožení života. Dalších šest osob patrně s lehčími zraněními převezly k ošetření soukromá auta.

"Když se nad tím zamyslíte, tak jsou policisté v docela těžké situaci ve chvíli, kdy se skupina chlápků rozhodne vytáhnout pistole a vyřizovat si účty a mají mezi sebou dalších 300 lidí," zhodnotil situaci starosta Mitch Landrieu na tiskové konferenci.

Proč po sobě začali střílet, není podle policie jasné. Mluvčí neworleanské policie Garry Flot nevyloučil, že šlo o boj mezi místními zločineckými skupinami. Policistům se prý kvůli složitosti situace nepodařilo střelce dopadnout na místě a nyní po nich pátrají. Landrieu vyzval svědky incidentu, aby se policii přihlásili, pokud mohou v pátrání pomoci.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy