Krvavý omyl. Při náletu v Jemenu zemřelo téměř čtyřicet hostů na svatební oslavě včetně dětí

ČTK ČTK
Aktualizováno 28. 9. 2015 16:51
Téměř čtyřicet lidí v pondělí zahynulo při náletu v jihozápadním Jemenu, když koaliční síly údajně omylem bombardovaly svatební oslavu. Desítky lidí utrpěly zranění, mezi oběťmi bylo osm dětí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Saná - Nejméně 38 lidí, většinou žen a dětí, bylo v pondělí zabito při náletu koaličních sil pod vedením Saúdské Arábie na svatební oslavu v jihozápadním Jemenu. S odvoláním na místní činitele a obyvatele vesnice Vahídža nedaleko přístavu Mucha v Rudém moři na jihozápadě země o tom informovaly zahraniční tiskové agentury.

Mezi mrtvými bylo nejméně osm dětí, desítky dalších osob utrpěly zranění. Nejmenovaný činitel, kterého citovala agentura AP, označil nálet za "omyl". Žádné podrobnosti o tom, jak mohli být cílem náletu omylem svatebčané, zatím nejsou známy.

Jemen sužuje ozbrojený konflikt, v němž bylo dosud podle údajů OSN zabito více než 2 100 civilistů. Podle informací agentury AFP už ale celkový počet obětí přesáhl 5000. Šíitští povstalci loni v září obsadili metropoli Saná a postupně se dostali až do Adenu na jihu země. V březnu do bojů vstoupila na straně vlády koalice vedená Saúdskou Arábií, což postup šíitů zpomalilo.

Minulý týden se z exilu vrátil jemenský prezident Abdar Rabbú Mansúr Hádí a před ním už také vláda. Jemenští představitelé jsou v jihojemenském Adenu. Boje v zemi ale stále pokračují.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Bolivijský prezident obhájil mandát, opozice hovoří o volebním podvodu

Dosavadní prezident Evo Morales patrně obhájil mandát již v prvním kole prezidentských voleb v Bolívii. Podle agentury AP to na základě sečtení 95 procent hlasů uvedl bolivijský volební soud. Učinil tak poté, co na téměř den pozastavil zveřejňování informací o sčítání hlasů.

Opoziční kandidát Carlos Mesa prozatímní výsledek neuznal a hovoří o volebním podvodu. Na několika místech země vypukly nepokoje.

Další zprávy