Při náletech koalice v Jemenu zemřelo pět civilistů

ČTK ČTK
27. 2. 2018 22:59
Při náletech poblíž jemenského města Saada přišlo o život pět civilistů. Dalších 14 osob včetně čtyř dětí bylo zraněno. Bombardování je připisováno vojenské koalici v čele se Saúdskou Arábii, která v Jemenu bojuje na straně Západem uznávané vlády proti šíitským povstalcům. Informovala o tom agentura Reuters. Podle místních záchranářů a fotografa agentury Reuters byla při prvotním náletu zasažena budova v oblasti ovládané povstalci. Další nálety se uskutečnily při vyprošťovacích operacích. Koalice se k obvinění nevyjádřila, dlouhodobě však odmítá, že při jejích náletech umírají civilisté.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: AFP

 

Právě se děje

před 3 minutami

V Česku se v únoru prodaly kryptoměny za 900 milionů Kč

V Česku se v únoru prodaly kryptoměny zhruba za 900 milionů korun. Je to o 300 až 400 milionů více než v lednu a šestinásobek proti stejnému měsíci loni. Poptávku táhl především rostoucí kurz bitcoinu i dalších kryptoměn. Vyplývá to z údajů největšího tuzemského obchodníka Bitstock.com.

Na Slovensku byl objem obchodu s digitálním zlatem v porovnání s Českem zhruba třetinový a v únoru dosahoval 300 milionů Kč.

"V lednu a v únoru jsme jen na Bitstock.com prodali bitcoiny za více než 600 milionů Kč. To je šestkrát víc než loni. Odhaduji, že v celé ČR se za toto období prodaly bitcoiny a další kryptoměny za 1,5 miliardy Kč," uvedl ředitel Bitstock.com Martin Stránský.

Cena bitcoinu se běhm února podle webu Kurzy.cz zvýšila ze zhruba 35 000 dolarů až na více než 57 000 dolarů. V současnosti se obchoduje okolo 50 000 dolarů, tedy více než jednoho milionu korun.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Skokani budou mít po MS jen tři závody, vítězem SP je Granerud

Norský skokan na lyžích Halvor Egner Granerud se stal s předstihem celkovým vítězem Světového poháru. Mezinárodní lyžařská federace FIS dnes oznámila, že po mistrovství světa se uskuteční jen tři individuální závody v Planici, v nichž už Graneruda nemůže nikdo předstihnout.

Kvůli pandemii koronaviru byly zrušeny čtyři březnové závody SP v Norsku. FIS nakonec nenašla náhradní hostitele, pouze přidala ještě jeden závod k závěrečným dvěma v Planici. Finále seriálu se uskuteční na mamutím můstku ve Slovinsku od 25. do 28. března.

Další zprávy