reklama
 
 

Při náboženských střetech v Nigérii zemřely stovky lidí

7. 3. 2010 18:54
Podle reportéra je mezi mrtvými mnoho žen a dětí

Nigérie - Stovky mrtvých si vyžádaly náboženské střety mezi muslimy a křesťany poblíž města Jos v centrální Nigerii. Podle reportéra jednoho z afrických zpravodajských serverů je mezi mrtvými mnoho žen a dětí.

Oznámily to dnes tiskové agentury s odvoláním na místní zdroje, podle kterých k útokům došlo v noci ze soboty na neděli.

Bezpečnostní složky v oblasti jsou v pohotovosti. Město Jos bylo v lednu dějištěm podobných nepokojů, při kterých bylo zabito nejméně 300 lidí.

"Více než sto lidí bylo zabito," sdělil agentuře AFP zástupce místních úřadů. Podle svědků bylo souběžně napadeno několik vesnic na jih od města, jejichž obyvatelé byli posekáni mačetami.

"Střelba měla vylákat lidi z domů a potom do nich začali sekat," líčil agentuře Reuters místní obyvatel.

Zástupci místního Červeného kříže potvrdili, že došlo k násilným střetům. Vesnice prý obklíčili vojáci a uprchly z nich stovky lidí.

Nigerijský viceprezident Goodluck Jonathan, který se dočasně ujal funkce hlavy státu po dobu rekonvalescence prezidenta Umara Yar'Aduy, vydal rozkaz, aby byly všechny místní bezpečnostní složky v pohotovosti, aby dopadly ozbrojence, kteří stojí za útoky a zabránily tomu, aby se konflikt rozšířil do dalších oblastí země.

Město Jos se nachází v centrální Nigérii na pomezí mezi převážně muslimským severem a křesťanským jihem. Nepokoje mezi muslimy a křesťany si zde v lednu vyžádaly stovky mrtvých.

autor: Zahraničí | 7. 3. 2010 18:54

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama