Při monzunových bouřích zahynulo po zasažení bleskem 21 lidí, většina pracovala na polích

ČTK ČTK
31. 7. 2017 18:42
Nejméně 21 lidí zabily v Indii blesky při bouřích spojených s monzunovými dešti. Samotné monzuny a s nimi spojené záplavy už si v Indii od letošního června vyžádaly 700 obětí, informovala agentura AFP s odvoláním na oficiální zdroje. Většina obětí pracovala na rýžových polích, když je zasáhl blesk. V jednom případě ale zabil dva bratry blesk, který prolétl střechou jejich domu. Další bouře očekávají meteorologové v úterý. Monzuny v zemi obvykle trvají od června do října. V letošním roce už zasáhly prudké monzunové deště dvě desítky indických států. Na mnoha místech způsobily smrtící povodně či sesuvy půdy, přerušily komunikace a strhly elektrickou síť.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 8 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy