Při monzunových bouřích zahynulo po zasažení bleskem 21 lidí, většina pracovala na polích

ČTK ČTK
31. 7. 2017 18:42
Nejméně 21 lidí zabily v Indii blesky při bouřích spojených s monzunovými dešti. Samotné monzuny a s nimi spojené záplavy už si v Indii od letošního června vyžádaly 700 obětí, informovala agentura AFP s odvoláním na oficiální zdroje. Většina obětí pracovala na rýžových polích, když je zasáhl blesk. V jednom případě ale zabil dva bratry blesk, který prolétl střechou jejich domu. Další bouře očekávají meteorologové v úterý. Monzuny v zemi obvykle trvají od června do října. V letošním roce už zasáhly prudké monzunové deště dvě desítky indických států. Na mnoha místech způsobily smrtící povodně či sesuvy půdy, přerušily komunikace a strhly elektrickou síť.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Sanders v průzkumu dále sílí, Bidenovi přebírá černošské voliče

Americký senátor Bernie Sanders si v průzkumu upevnil vedení v boji o prezidentskou nominaci Demokratické strany. Svému rivalovi Joe Bidenovi navíc přebírá černošské voliče, kteří dosud bývalého viceprezidenta upřednostňovali. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění společnosti Ipsos, jehož výsledky dnes zveřejnila agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Producent Weinstein skončil po odsuzujícím verdiktu v nemocnici

Bývalému filmovému producentovi Harveymu Weinsteinovi se cestou od soudu do vězení přitížilo a musel být převezen do nemocnice. Stalo se tak poté, co jej porota v pondělí uznala vinným ze sexuálního napadení a z lehčí formy znásilnění, za což mu hrozí až 29letý trest vězení. Dnes o tom informovala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy