Rvačka v oblacích. Cestující si odmítli nasadit roušky, ostatní se na ně vrhli

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
4. 8. 2020 11:40
Při letu nizozemské společnosti KLM z Amsterdamu na španělský ostrov Ibiza se porvali cestující. Spor po startu vyvolali dva anglicky mluvící pasažéři, kteří si odmítli nasadit roušky.
Hromadná rvačka se strhla v uličce letadla krátce po startu. | Video: The Mic High Club Luchtvaart Podcast

Na záběrech je vidět rvačka a tlačenice. Jeden muž křičí, že jsou na palubě děti. Nakonec oba muže ostatní pasažéři zadrželi, po příletu je zatkla španělská policie.

Uživatel Instagramu The Mic High Club Luchtvaart Podcast, který video z rvačky zveřejnil, tvrdil, že zadržená dvojice popíjela vodku.

Mluvčí KLM řekl, že "dva neukáznění cestující si odmítali nasadit roušky a obtěžovali spolucestující slovně i fyzicky. Bezpečnost letu ohrožena nebyla."

KLM od cestujících vyžaduje, aby si kvůli pandemii koronaviru nasadili roušky už před samotným vstupem na palubu, sundat je mohou lidé poté, až projdou příletovou bránou v cílové destinaci. Výjimku mají děti do deseti let anebo lidé, kteří to mají povolené od lékaře. Na palubě cestující mohou sundat roušky, jen když jedí nebo pijí.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Uzbekistán odmění občany za denní procházky, chce zlepšit jejich kondici

Uzbeky, kteří ujdou 10 000 kroků denně po celý rok, čeká odměna v podobě bezplatného používání státních tělocvičen a padesátiprocentní slevy na služby poskytované vládou. Slibuje to návrh prezidentského dekretu, o kterém informovala místní média. Nápad zaujal i agenturu Reuters.

Dokument si klade za cíl podporovat tělesnou zdatnost a zdravý životní styl, jenž pomáhá předcházet nemocem. Dekret počítá také se zavedením dne bez aut či budováním sportovišť pro cvičení pod širým nebem po celé této středoasijské zemi s 34 miliony obyvatel.

Vláda také doufá, že zlepšování kondice pomůže chránit populaci před nemocemi, jako je covid-19. Uzbekistán s 53 000 potvrzenými případy nákazy koronavirem a 444 úmrtími hlásí nižší čísla než mnoho jiných zemí. Země také dvakrát vyhlásila karanténní opatření, aby zabránila šíření nákazy.

Vyhláška načrtává program nazvaný "Překonejme pandemii sportem!" a zdůrazňuje propagaci chůze, běhu, jízdy na kole, malé kopané, badmintonu, volejbalu či městské formy basketbalu zvané streetball.

Další zprávy