Při hinduistickém svátku zahynulo v Indii 36 lidí

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
11. 2. 2013 11:12
Neštěstí předcházela davová panika na nádraží ve městě Iláhábád

Dillí - Šestatřicet mrtvých a zhruba stejný počet zraněných.

Taková je dosavadní bilance neštěstí, k němuž došlo v neděli v indickém Iláhábádu  na tamním přeplněném vlakovém nádraží.

Mezi poutníky, kteří přijeli k soutoku řek Gangy a Jamuny kvůli hinduistickému svátku Kumbh mélá, totiž vypukla masová panika.

Vyvolalo ji zhroucení zábradlí na části mostu pro pěší u nádraží, řada lidí z něj pak spadla. Na nádraží byly v tu chvíli desetitisíce lidí a podle svědků tam vypukl naprostý chaos.

"Na nástupištích bylo příliš mnoho lidí. Stanice byla přeplněná," popsal situaci na míst ministr železnice Paván Kumar Bansal.

Kumbh mélá je jedním z největších náboženských shromáždění na světě. Podle očekávání se do vod řeky během 55 dnů ponoří až 100 milionů poutníků, kteří věří, že koupelí v posvátných vodách ze sebe rituálně smyjí hříchy.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Brno už prodalo na imaginární zápas lístky za milion korun

Fotbalová Zbrojovka Brno už prodala na imaginární zápas se Slavií na pomoc v boji s novým koronavirem vstupenky v hodnotě milion korun. Momentálně druholigový klub si dal za cíl virtuálně vyprodat někdejší slavný stadion za Lužánkami, kam v říjnu 1996 přišlo na zápas s Pražany 44.120 diváků, což je dosud nejvyšší návštěva v české lize.

Výtěžek z prodeje virtuálních lístků získá brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích na boj s nemocí COVID-19. Do akce se zapojila i Slavia. Podle brněnského klubu fanoušci koupili zatím pět tisíc lístků, které se prodávají za 200 korun.

V Česku si fanoušci mohou kupovat virtuální lístky i na další dva zápasy. Olomouc si připomíná slavné utkání s Realem Madrid a Jablonec pak v neděli imaginárně "odehraje" podještědské derby s Libercem. Výtěžek poputuje rovněž do tamních nemocnic.

Další zprávy