Při hinduistickém svátku zahynulo v Indii 36 lidí

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
11. 2. 2013 11:12
Neštěstí předcházela davová panika na nádraží ve městě Iláhábád

Dillí - Šestatřicet mrtvých a zhruba stejný počet zraněných.

Taková je dosavadní bilance neštěstí, k němuž došlo v neděli v indickém Iláhábádu  na tamním přeplněném vlakovém nádraží.

Mezi poutníky, kteří přijeli k soutoku řek Gangy a Jamuny kvůli hinduistickému svátku Kumbh mélá, totiž vypukla masová panika.

Vyvolalo ji zhroucení zábradlí na části mostu pro pěší u nádraží, řada lidí z něj pak spadla. Na nádraží byly v tu chvíli desetitisíce lidí a podle svědků tam vypukl naprostý chaos.

"Na nástupištích bylo příliš mnoho lidí. Stanice byla přeplněná," popsal situaci na míst ministr železnice Paván Kumar Bansal.

Kumbh mélá je jedním z největších náboženských shromáždění na světě. Podle očekávání se do vod řeky během 55 dnů ponoří až 100 milionů poutníků, kteří věří, že koupelí v posvátných vodách ze sebe rituálně smyjí hříchy.

 

Právě se děje

před 45 minutami

Při požáru panelového domu v Kladně zemřela žena, 14 zraněných

Při požáru panelového domu v Kladně v noci na dnešek zemřela žena. Zraněno bylo 14 lidí a hasiči evakuovali 115 lidí. Příčinu vzniku ohně bude zjišťovat vyšetřovatel, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Hasiči na místo vyjížděli před 03:30. "V době příjezdu hasičů byl byt v 11. patře požárem kompletně zasažen a požár se rozšířil i do bytu nad ním do 12. patra," uvedl Svoboda. Na místě zasahovaly desítky hasičů, zhruba po hodině byl oheň pod kontrolou.

"V bytě zasaženém výbuchem a následným požárem nalezena žena ročník 1958 bez známek života. Další osoba z tohoto bytu, muž ročník 1958 z bytu vyběhl ven, nyní je s popáleninami hospitalizován," informovali policisté na twitteru.

Podle mluvčí středočeské záchranné služby Petry Effenbergerové bylo na místě 13 posádek záchranářů. Ošetřili 13 lidí, kteří se nadýchali kouře, po nezbytné péči na místě pak většinu převezli do kladenské nemocnice. "Jedna osoba byla vážně popálená. Po intenzivní péči včetně připojení na umělou plicní ventilaci byla převezena do pražské nemocnice Vinohrady," dodala mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy