reklama
 
 

Při explozi zbrojního skladu v syrském Idlíbu zemřelo 69 lidí

Aktualizováno 13. 8. 2018 11:15
Explozi nepřežilo mimo jiné 17 členů radikální skupiny Haját Tahrír aš-Šám.

Damašek - Nedělní výbuch muničního skladu na severu Sýrie si podle nové bilance vyžádal 69 mrtvých. Informovala o tom exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR), která v neděli tvrdila, že při explozi přišlo o život 39 lidí.

Nálož explodovala v provincii Idlíb, ve vesnici Sarmadá u turecké hranice a zničila celý blok budov. Ve sklepě jednoho z domů byl podle opozičních médií muniční sklad, který patřil obchodníkovi se zbraněmi z radikální skupiny blízké al-Káidě.

Podle pondělní zprávy SOHR je mezi 69 oběťmi 52 civilistů, k nimž patří 17 dětí. Většina obětí pocházela z provincie Homs. Šéf SOHR Ramí Abdar Rahmán sdělil, že explozi nepřežilo rovněž 17 členů radikální skupiny Haját Tahrír aš-Šám, která působí v Idlíbu.

Provincie Idlíb je poslední částí Sýrie, kterou vláda ještě nemá pod kontrolou. Soustředili se v ní odpůrci Damašku a také mnoho radikálních skupin. Do oblasti jihozápadně od provincie Idlíb tento týden dorazily armádní posily a narůstají obavy, že ofenziva s cílem dobýt poslední povstalecký region může brzy začít.

OSN již varovala, že případný zásah Damašku v oblasti může vést k tomu, že směrem k turecké hranici začne prchat 2,5 milionu lidí.

autor: ČTK | 12. 8. 2018 15:40

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama