Při explozi ve striptýzovém klubu bylo zraněné 18 lidí

ČTK ČTK
24. 11. 2012 10:41
Výbuch rozbil všechna okna v dosahu tří bloků a poškodil okolní domy
Exploze ve striptýzovém klubu
Exploze ve striptýzovém klubu | Foto: Reuters

Washington - Exploze ve striptýzovém klubu v centru Springfieldu na severovýchodě USA zranila v pátek nejméně 18 lidí, nikdo však nebyl zraněn vážně. Oběti na životech podle agentury AP hlášeny nejsou. Výbuch poničil mnoho budov.

Mezi zraněnými jsou i hasiči a zaměstnanci plynárenské společnosti, kteří vyšetřovali únik plynu, když ten v pátek v 17.25 tamního času (23.25 SEČ) explodoval.

Výbuch rozbil všechna okna v dosahu tří bloků. Nejméně tři budovy jsou zničeny natolik, že jsou neopravitelné. Záchranáři evakuovali šestiposchoďovou budovu, která hrozila zřícením. V této nejpoškozenější budově bylo několik jednotek zcela zničeno. Město zřídilo nouzové přístřešky pro evakuované.

Vážně poničeno bylo 15 až 20 budov v oblasti. Na televizních záběrech jsou vidět budovy s rozbitými okny, ulice posetá sutinami a přijíždějící vozy záchranářů.

Policejní seržant John Delaney řekl, že postižená lokalita vypadá jako po "raketovém útoku". Je podle něj "zázrak", že si výbuch nevyžádal žádné mrtvé.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy