Při demonstracích ve Venezuele zemřeli další dva lidé

ČTK ČTK
25. 4. 2017 22:55
Při demonstracích ve Venezuele v úterý zemřeli další dva lidé. Ve státě Lara byl při protestu proti hlavě státu zastřelen třiadvacetiletý muž, zatímco ve státě Mérida byl během pochodu prezidentových stoupenců zastřelen dvaapadesátiletý muž. Demonstrace proti prezidentovi Nicolási Madurovi a manifestace opačného tábora pokračují čtvrtý týden a podle úřadů při nich zemřelo už 26 lidí. Odpůrci Madura mimo jiné viní ze špatné ekonomické situace v zemi a požadují vyhlášení předčasných prezidentských voleb. Údaj 26 mrtvých oznámila venezuelská generální prokurátorka Luisa Ortegová Díazová. Více než 400 lidí bylo zraněno a téměř 1300 osob bylo zadrženo.
Protesty v Caracasu.
Protesty v Caracasu. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Před pěti lety z bankomatu v Mělníku zmizelo šest milionů korun, policie nyní obvinila dva muže

Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že před pěti lety vykradli bankomat v Mělníku. Podle kriminalistů z něho odnesli šest milionů korun. Hrozí jim pět až 12 let vězení.

"Pracovali v bezpečnostní agentuře, která poskytuje služby v převozu peněz a provozuje bezpečnostní systémy. Měli tak detailní znalosti o chodu společnosti, znali způsob manipulace s kazetami na bankovky a jejich doplňování do bankomatů," uvedla mluvčí.

Policisté oba, čtyřicetiletého a čtyřiačtyřicetiletého muže, zadrželi 4. prosince. Obvinili je z vloupání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy