reklama
 
 

Při bojích o afghánský Kunduz zemřelo nejméně padesát Tálibanců

15. 4. 2016 19:12
Nejméně 50 ozbrojenců bylo zabito a více než 60 dalších zraněno při velké ofenzívě Tálibánu v afghánské provincii Kunduz, kde se povstalci opět snažili dobýt stejnojmennou provinční metropoli. Tálibán město loni na několik dní dostal pod kontrolu.

Kunduz (Afghánistán) - Při velké ofenzívě Tálibánu v provincii Kunduz, kde se povstalci opět snažili dobýt stejnojmennou provinční metropoli, zemřelo nejméně 50 ozbrojenců a více než 60 dalších utrpělo zraněno.

Pokus o dobytí Kunduzu se afghánským ozbrojeným silám podařilo odrazit, ale boje nadále pokračují. Boje kolem Kunduzu začaly jen několik dní poté, co Tálibán oznámil začátek každoroční jarní ofenzivy a pohrozil, že zahájí rozsáhlé útoky i s využitím sebevražedných útočníků, aby zbavil moci vládu podporovanou Západem.

Boje vypukly ve čtvrtek v šesti okresech provincie Kunduz, klíčové oblasti na severu Afghánistánu, která hraničí s Tádžikistánem. Bojovalo se i kolem provinčního hlavního města, kde afghánští vojáci odráželi ozbrojence celou noc.

"Odehrávaly se tu těžké boje, ale ozbrojencům se nepodařilo obsadit žádné oblasti a my jsme je zatlačili zpět," řekl agentuře Reuters policejní velitel Muhammad Kásim Džangalbáh.

Bojovníci Talibanu krátce obsadili Kunduz v loňském roce, což byla značná rána zasazená vládě prezidenta Ašrafa Ghaního.

Těžké boje jsou hlášeny také z východní provincie Nangarhár, kde afghánské letectvo ve čtvrtek při náletu zabilo 42 bojovníků hlásících se k Islámskému státu.

autor: ČTK | 15. 4. 2016 19:12

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama