Při bleskových záplavách v Jordánsku přišli o život čtyři lidé, další se pohřešují

ČTK ČTK
9. 11. 2018 20:46
Bleskové záplavy v Jordánsku si v pátek vyžádaly čtyři mrtvé. O život přišly dvě ženy a dvě děti, po několika dalších lidech se stále pátrá, uvedla vládní mluvčí. Desítky lidí byly při záplavách zraněny a další desítky jich musely opustit své domovy. Několik stovek turistů, kteří do země přijeli navštívit skalní město Petra, bylo přemístěno do bezpečí ve výše položených lokalitách. Záplavy na několika místech způsobil silný déšť. S odvoláním na jordánská státní média o tom informovala agentura AP. Před dvěma týdny při záplavách v blízkosti Mrtvého moře v Jordánsku přišlo o život 21 lidí, včetně žáků na školním výletě. Po neštěstí rezignovali ministr školství a ministryně turismu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

V centru Bratislavy zemřel po střetu s útočníkem cizinec. Podezřelý z místa neštěstí utekl

V centru Bratislavy v neděli po střetu s neznámým útočníkem zemřel cizinec. Informovala o tom slovenská média. Policie incident potvrdila, bližší údaje o oběti neuvedla, útočník z místa činu uprchl. Nejde o první podobný případ v centru slovenské metropole, například loni na jaře tam po napadení útočníkem zemřel Filipínec.

Policisté a záchranáři byli časně ráno přivoláni k osobě v bezvědomí, která se nacházela na bratislavském náměstí SNP u historického centra města. Podle televize Joj se obětí útoku stal patrně dvaadvacetiletý muž původem zřejmě z některé z balkánských zemí.

Podle policejní mluvčí Lucie Mihalíkové neznámý muž po předchozím konfliktu poškozeného fyzicky napadl a následně utekl. Televize Markíza uvedla, že útočník kopl svou oběť do hlavy. Policie vybídla svědky, aby se přihlásili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy