Při atentátu na mešitu v Saná zahynulo nejméně 29 lidí

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
Aktualizováno 24. 9. 2015 9:31
Při dnešním útoku na mešitu v jemenské metropoli Saná zahynulo nejméně 29 lidí. Oznámila to stanice CNN, podle které počet obětí zřejmě poroste. Na místě je mnoho těžce zraněných. Informace o útoku se rozcházejí. Reuters původně oznámila, že v mešitě útočili dva sebevražední atentátníci. CNN tvrdí, že v zaplněné mešitě vybuchla nálož. Agentuře AFP svědci řekli, že bomba byla uvnitř budovy, a když vybuchla a lidé se tlačili ven, u vchodu na sobě odpálil nálože sebevražedný útočník. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil. V minulých třech měsících bylo v Jemenu spácháno pět atentátů na mešity. Mířily vždy na šíity a k akcím se přihlásili sunnitští radikálové z Islámského státu.
Útok na mešitu v jemenské metropoli Saná.
Útok na mešitu v jemenské metropoli Saná. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy