Prezidentský kandidát François Fillon chce prosadit trestní odpovědnost od 16 let

ČTK ČTK
15. 2. 2017 19:34
François Fillon, prezidentský kandidát francouzské umírněné pravice, ve středu v rámci oficiálního zahájení kampaně před jarní volbou prezidenta oznámil, že chce v zemi zavést trestní odpovědnost od 16 let věku. Podle agentury AP se tak snaží zalíbit krajně pravicovými voličům, které chce odloudit nacionalistické kandidátce Marine Le Penové. Fillon to zdůvodnil tím, že chce zabránit pokračujícím nepokojům na chudinských předměstích Paříže. Za ty je zpravidla zodpovědná dospívající mládež z několikáté generace převážně arabských a černošských přistěhovalců. Fillon řekl, že mladiství jsou "prakticky nedotknutelní, protože zákon chrání víc je než jejich oběti".
François Fillon.
François Fillon. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy