Prezidentský kandidát François Fillon chce prosadit trestní odpovědnost od 16 let

ČTK ČTK
15. 2. 2017 19:34
François Fillon, prezidentský kandidát francouzské umírněné pravice, ve středu v rámci oficiálního zahájení kampaně před jarní volbou prezidenta oznámil, že chce v zemi zavést trestní odpovědnost od 16 let věku. Podle agentury AP se tak snaží zalíbit krajně pravicovými voličům, které chce odloudit nacionalistické kandidátce Marine Le Penové. Fillon to zdůvodnil tím, že chce zabránit pokračujícím nepokojům na chudinských předměstích Paříže. Za ty je zpravidla zodpovědná dospívající mládež z několikáté generace převážně arabských a černošských přistěhovalců. Fillon řekl, že mladiství jsou "prakticky nedotknutelní, protože zákon chrání víc je než jejich oběti".
François Fillon.
François Fillon. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Muž se zákazem řízení srazil v Ústí nad Labem policistu

Policistu dnes srazil v Londýnské ulici v Ústí nad Labem jednačtyřicetiletý řidič, který nerespektoval výzvu k zastavení a začal policistům ujíždět. V ulici svým vozem s německou poznávací značkou také naboural několik dalších aut. Policie po jeho zadržení zjistila, že muž českého původu má zákaz řízení, řidič se odmítl podrobit testu na drogy. Zraněného policistu si převzala záchranná služba. Vyplývá to z informací, které ČTK poskytla záchranná služba a policie.

"Mohu potvrdit, že jsme odvezli jednoho policistu," řekl ČTK mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník. Závažnost zranění nechtěl specifikovat. Policejní mluvčí Veronika Hyšplerová řekla ČTK, že incident se stal krátce po 14:00. Dodala, že se k věci zatím nemůže blíže vyjádřit kvůli vyšetřování. "V tuto chvíli nelze předjímat, jak celá věc bude kvalifikována, případně jaký trest bude řidič mít," dodala Hyšplerová.

Další zprávy